Mecz walki

W kolejnym meczu ligowym młodzika zawodnicy UKS Nukleon 7 grudnia zmierzyli się na wyjeździe z drużyną UKS Trójka Nowa Sól. Po zaciętej walce z obecnym liderem rozgrywek wojewódzkich przegraliśmy spotkanie 22:16. Po raz kolejny graliśmy z zawodnikami starszymi, grającymi w młodziku rok dłużej i po raz kolejny postawiliśmy dla przeciwnika twarde warunki.

Pierwsza połowa to bardzo dobra gra w obronie obu drużyn. Pierwszą bramkę w meczu rzuciliśmy dopiero w 3 minucie. Przeciwnik potrzebował kolejnych trzech żeby wyrównać na 1:1. W naszej drużynie w centralnej strefie szalał w obronie Piotrek Korman. Praktycznie był zaporą nie do przejścia. Niestety w takich sytuacjach łatwo o faule które skutkują 2 minutowymi wykluczeniami. Już w 7 minucie meczu Piotrek otrzymał pierwszą karę . W tym czasie spotkanie było bardzo wyrównane. Cały czas graliśmy z bardziej doświadczonym przeciwnikiem na remis. Przy tak dużym zaangażowaniu w grze niestety posypały się kolejne kary dla Nukleonu. Niestety nasz filar obrony Piotrek otrzymał kolejno dwie kary i w konsekwencji w 22 minucie czerwoną kartkę. Znacznie to osłabiło naszą grę zarówno w obronie jak i w ataku. Na przerwę schodziliśmy jeszcze nieznacznie przegrywając 7:6. W drugiej odsłonie zawodnicy z Nowej Soli uzyskali większą przewagę. Za łatwo wchodzili rozgrywający atakiem prostopadłym w strefę uzyskując czyste sytuacje rzutowe. Na szczęście w bardzo dobrej dyspozycji był nasz bramkarz Łukasz Orawiec. Wiele „setek” zdołał wybronić i przede wszystkim pobudzić drużynę do walki. Świetne zawody rozegrał również kapitan drużyny Przemek Jastrzębski który mądrze kierował grą, stwarzając sytuacje rzutowe, szczególnie dla naszego skrzydłowego. Na bardzo wysokiej skuteczności aż 90% skrzydłowy Hubert Filipczyk kończył akcję bramką. W całym meczu rzucił ich dziesięć. Niestety zaangażowanie i chęć walki o każdą piłkę to było za mało na dobrze dysponowanego przeciwnika. Gospodarz uzyskał kilku bramkową przewagę kończąc spotkanie zwycięstwem 22:16.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Bardzo dobre zawody w wykonaniu mojej drużyny, chociaż przegrane. Po tym meczu mam wiele materiałów do analizy. Cierpliwie buduję mocną drużynę, która obecnie grając cały czas z drużynami starszymi i bardziej ogranymi bardzo szybko zdobywa doświadczenie. Już teraz mamy wiele atutów na poszczególnych pozycjach, ale największą siłą jest sama drużyna. Mentalnie jest bardzo silna i przygotowana do wysiłku. Już teraz zapraszam na kolejny mecz ligowy który rozegramy u siebie 20 grudnia o godz. 11.00 w hali Zespołu Szkół. Gościmy drużynę TS Zew Świebodzin. Będzie to faktyczny sprawdzian wartości mojej drużyny. Po raz pierwszy zagramy w lidze z rówieśnikami. Dziękuję wszystkim sympatykom klubu oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring”.