NUKLEON WICELIDEREM

Ostatnim meczem w tym roku rozegranym 14 grudnia w Żaganiu młodzik młodszy umocnił się na pozycji wicelidera w rozgrywkach ligowych. Po szybkiej, emocjonującej grze zdecydowanie pokonaliśmy drużynę UKS Czarni Żagań , wygrywając 33 : 12.

Początek meczu nie wskazywał na tak wysoką wygraną. Na pierwszą naszą bramkę, gospodarz odpowiedział celnym trafieniem. I tak było do czwartej minuty gry, kiedy remisowaliśmy 4:4. Nasi chłopcy po dosyć nerwowym początku zaczęli grać coraz pewniej, uzyskując wyraźną przewagę.

Przy obronie „każdy swego” zmuszaliśmy przeciwnika do błędów i natychmiast przeprowadzaliśmy kontrataki. Po kolejnych czterech naszych trafieniach, Żagań w 8 minucie odpowiedział tylko jedną bramką. Następne dziewięć minut to rewelacyjna gra z naszej strony. Zdobyliśmy 10 bramek nie tracąc żadnej. Większość ze zdobyczy bramkowych to trafienia po ataku szybkim. Ręce same składały się do oklasków oglądając tak nowoczesną i przede wszystkim skuteczną grę. Dopiero kiedy na boisko weszli najmłodsi nasi zawodnicy, gra się wyrównała. Wynik do przerwy 20:8 na naszą korzyść pozwolił nam spokojnie kontrolować grę. Druga połowa przy obronie strefą to była już tylko formalność. Po uważnej grze pozwoliliśmy gospodarzom dorzucić tylko cztery bramki, sami zdobywając ich 13. Kolejne zwycięstwo 33:12 i dwa cenne punkty.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie : Papiernik Michał (9), Filipowski Mateusz, Radziukiewicz Miłosz (9), Piekutowski Michał (5), Wróbel Konrad (1), Masłowski Miłosz (1), Szeląg Szymon (5), Burzyński Krzysztof, Gera Fabian, Krajnik Paweł , Baszyński Piotr, Jabłoński Sebastian (3), Biskowski Piotr, Nowak Konrad, Stańczak Dominik, Terażniewski Kacper, trener – Marek Zatylny.

1

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Bardzo szybki i emocjonujący mecz. Tak naprawdę na boisku nie było widać aż tak dużej naszej przewagi. Zagraliśmy nowoczesną, bardzo mądrą taktycznie piłkę ręczną. Każdy najmniejszy błąd przeciwnika, każdy przechwyt to natychmiastowa kontra zakończona celnym trafieniem. Strata tak małej ilości bramek to zasługa również naszych bramkarzy. Obaj bronili bardzo dobrze i co najważniejsze wyprowadzali celnym podaniem kontry. Całej drużynie należą się słowa uznania za wszystkie mecze rozegrane w kończącym się roku. Jestem pewien że nie zabraknie nam woli walki w przyszłorocznych rozgrywkach. Dziękuję wszystkim sympatykom klubu oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring”.