Balkony już gotowe

29 lipca koszalińska firma Stal-Mix/Creavision oddała do użytku 36 balkonów dla Wspólnoty Mieszkaniowej Osiedle Leśne 10. Prace montażowe trwały dwa tygodnie. Powierzchnia każdego balkonu wynosi 2m², a dopuszczalne obciążenie 1000kg. Koszt pojedynczego balkonu zamknął się w granicach 3,5 tysiąca złotych.

Montaż balkonów na Osiedlu Leśnym zasługuje na uwagę. Są to pierwsze balkony na terenie miasta wykonane w podwieszanej technologii. Coś, co przez dziesiątki lat wydawało się praktycznie niemożliwe, wykonano bardzo sprawnie, szybko i estetycznie. W tej technologi montażu nie przeszkadza nawet to, że budynek posiada ocieploną elewację. Inne Wspólnoty na Leśnym także są zainteresowane takimi balkonami. Ponadto kilka wspólnot z terenu Kostrzyna również z zaciekawieniem przyglądało się tej inwestycji. - Balkony w naszym bloku na pewno cieszą starsze, schorowane osoby, które w końcu mogą swobodnie korzystać ze słońca i świeżego powietrza. Osobiście czekałam ponad trzydzieści lat na swój własny balkon. Chciałabym przy okazji podziękować Panu Edwardowi Boczarskiemu za zaangażowanie i wręcz walkę o możliwość zainstalowania tych balkonów na naszej Wspólnocie – powiedziała mieszkanka Leśnego 10 Ewa Kowalska. Inni mieszkańcy Osiedla Leśnego widzą w możliwości montażu balkonów sporą szansę na zmianę wizerunku całego Osiedla. Budynki z balkonami nie przypominają już 'koszarowego” charakteru tego miejsca – kontynuowała Pani Ewa.

Wspólnoty mieszkaniowe zainteresowane szczegółami dot. montażu podwieszanych balkonów mogą kontaktować się z kierownikiem wykonanej budowy – Panem Edwardem Boczarskim, tel. 663690247.

 

red.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz