„Bo Senior jeszcze ma chęci, by życiem trochę pokręcić”

19 września 2017r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą odbyła się Polsko-Niemiecka Spartakiada Seniorów. Organizatorami imprezy byli: Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Głównym celem imprezy była integracja środowiska seniorów i osób niepełnosprawnych, mobilizacja do aktywności osób starszych, promowanie wizerunku aktywnego seniora. Uroczystego otwarcia spartakiady dokonali: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Daniel Olejniczak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski oraz Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz.

Spartakiada składała się z wielu konkurencji sportowo-rekreacyjnych, między innymi: rzut woreczkami do kosza, strzały piłka nożną do bramki, slalom biegowy, podawanie piłki górą i bokiem, rzut piłką tyłem. Dyrektor Domu Pani Bogusława Strojnowska powitała wszystkich uczestników i gości na terenie Domu Seniora oraz podziękowała za przybycie i owocną współpracę. Szczególne podziękowania skierowane zostały dla Zarządu Powiatu Gorzowskiego i Starosty Gorzowskiego Pani Małgorzaty Domagała za ufundowanie medali, pucharów, a także poczęstunku dla wszystkich uczestników biorących udział w polsko-niemieckiej Spartakiadzie Seniorów.

            Uczestnikami spartakiady byli: Stowarzyszenie Volks z Seelow, Chór „Srebrny Włos” z Dębna, Zespół „Młodzi Duchem” z Górzycy, Dom Pomocy Społecznej z Kamienia Wielkiego oraz Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” z Kostrzyna nad Odrą. Imprezie towarzyszyła piękna i słoneczna pogoda, pyszne jedzenie oraz dobra zabawa. Każda drużyna otrzymała puchar i medale wykonane przez Hurtownię Colloseum Marketing Sport z Rzepina oraz pamiątkowy dyplom. Na koniec spartakiady odbył się tradycyjnie piknik w parku przy „Domu Seniora”, któremu towarzyszyły śpiewy i tańce przy akompaniamencie pana Jana Piśko.

 

Dom Pomocy Społecznej ,,Dom Seniora”

                                                     w Kostrzynie nad Odrą

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz