PIERWSZY MECZ, PIERWSZA WYGRANA

W niedzielę 1 października junior młodszy rozpoczął rozgrywki ligowe piłki ręcznej w sezonie 2017/2018. Mecz rozegrany przed własną publicznością dostarczył wielu emocji a wynik do końca był otwarty. I chociaż nie byliśmy faworytem spotkania, mecz zakończył się naszą wygraną 25:22.

Początek meczu to bardzo dobra gra Nukleonu w obronie i nie najlepsza skuteczność. Z łatwością dochodziliśmy do czystych sytuacji rzutowych , ale nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki. Wykorzystali to goście celnie trafiając w trzeciej minucie. W następnej akcji wyrównaliśmy , by minutę później wyjść na prowadzenie 2:1. Kolejne minuty to twarda gra w obronie , dużo walki i mało bramek. W 11 minucie było zaledwie 2:2 i wtedy wrzuciliśmy drugi bieg. Trzy bramki z rzędu rzucone w cztery minuty zbudowały naszą przewagę. Szczypiorniak nie myślał się poddawać i w 20 minucie doprowadził do wyrównania 6:6. Kolejne minuty znowu należały do nas. Cały czas graliśmy bardzo dobrze i twardo w obronie a w ataku wyraźnie poprawiliśmy skuteczność. Pierwszą połowę zakończyliśmy wygraną 12:9.

Po przerwie Szczypiorniak zmienił ustawienie w obronie, kryjąc indywidualnie naszego środkowego rozgrywającego. Michał odcinany od piłki w znacznym stopniu został wyłączony z gry. Trochę nas to zaskoczyło. Goście zdołali dorzucić kilka bramek i w 36 minucie doszli na kontakt 14:13. Kolejne 10 minut gry to znowu nasza dominacja. Powróciliśmy do trzech bramek przewagi . Szczypiorniak jednak nie odpuszczał. Grając w przewadze nawet podwójnej zdołał na 10 minut przed końcem meczu wyjść na prowadzenie 19:18. I kiedy wydawałoby się, że trudno będzie o korzystny wynik, nasi zawodnicy pokazali charakter. Ostatnie 10 minut zagrali koncertowo , pewnie wygrywając cały mecz 25:22. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Wynik przez całe spotkanie był otwarty a wiele akcji z obu stron zasługiwało na uznanie.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (5), Szeląg Szymon (7), Kotecki Kacper (3), Stańczak Dominik, Sulmiński Mateusz (1) , Jabłoński Sebastian , Konrad Wróbel , Sienkiewicz Damian, Korman Piotr (3), Gołuch Bartosz (3), Moczulski Michał (1), Orbach Aleksander C (2), trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Pierwszy mecz w sezonie i od razu tyle emocji. Przed spotkaniem wierzyłem w swoich zawodników. Chociaż na papierze to przeciwnik był faworytem. Drużyna starsza ze zdecydowanie dłuższą ławką rezerwowych miała wszelkie atuty do wygrania meczu. Przepracowaliśmy jednak bardzo solidnie okres przygotowawczy a efekty było widać na boisku. Wszyscy zagrali rewelacyjnie tworząc przez całe spotkanie dobrze funkcjonującą drużynę. Kluczem do wygrania była postawa w obronie i ścisłe realizowanie założeń taktycznych. Dziękuję za walkę i w dobrych nastrojach przygotowujemy się do następnych meczów.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.