Zaproszenie na wycieczkę

Jesienią w Parku Narodowym „Ujście Warty” można zaobserwować wspaniały spektakl przyrodniczy. Gromadzą się tu wtedy wielotysięczne stada gęsi i żurawi, które wykorzystują niedostępne rozlewiska jako miejsce noclegu. O świcie ptaki te wylatują z Parku i ogromnymi, czasem wielotysięcznymi stadami i wyruszają na pierwszy posiłek. Stada gęsi składają się głownie z gęsi zbożowych i gęsi białoczelnych. Są to przybysze z północnej Eurazji a Park Narodowy „Ujście Warty” stanowi dla nich miejsce odpoczynku w drodze na zimowiska w Europie Zachodniej. Na nadwarciańskich mokradłach towarzyszą im również gęgawy – jedyne gęsi gniazdujące w Polsce.

 

Jeśli chcesz zobaczyć poranny wylot gęsi i żurawi, usłyszeć towarzyszące mu gęganie i klangor oraz dowiedzieć się jak odbywa się liczenie tych ptaków, zapraszamy na ostatnią w tym roku wycieczkę z cyklu „Rodzinny rok w Parku”, która odbędzie się 15 października (niedziela). Spotykamy się o godzinie 7.00 na parkingu górnym w siedzibie Parku w Chyrzynie. Wycieczka będzie się składać ze wspólnej obserwacji wylotu z wieży w Chyrzynie oraz wyjazdu w teren, prawdopodobnie w okolice Słońska (Uwaga! Transport we własnym zakresie!).

Czas trwania wycieczki 3-4 godziny. Prosimy zadbać o ciepły, przeciwdeszczowe strój terenowy.

Wycieczka przeznaczona jest dla turystów indywidualnych. Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia przyjmujemy do 12.10.2016 r. do godziny 12.00 telefonicznie nr tel. 95 752 40 26 lub pocztą elektroniczną na adres edukacja@pnujsciewarty.gov.pl

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz