Zauroczeni Kostrzynem

Berlińczycy zwiedzający nasz Park Narodowy „Ujście Warty” nie mogą uwierzyć, że taka przyroda występuje jeszcze w Europie, zaledwie 80 km od Berlina. Ze wzruszeniem zwiedzają także Stare Miasto – powiedział Klaus Ahrendt prezes spółki Tourist-Information Kostrzyn.

Tourist-Information Kostrzyn jest ciekawym pomysłem na rozwój turystyki w Kostrzynie nad Odrą. W sezonie wakacyjnym Klaus Ahrendt jest przewodnikiem turystycznym dla ponad 50 zorganizowanych grup z Niemiec. Odwiedzają nas głównie berlińczycy i mieszkańcy wschodniej Brandenburgii. Na Starym Mieście jedną z największych atrakcji jest Bastion Brandenburgia wraz z tragiczną historią ścięcia von Kattego. Natomiast w Parku Narodowym niemieccy turyści zwiedzają przede wszystkim Polder Północny i szlaki pieszo-rowerowe zlokalizowane przy Słońsku, m.in. „betonkę”. Coraz częściej są spotykane wycieczki, które rozpoczynają zwiedzanie Parku od Dąbroszyna, spacerując wzdłuż kanału Maszówek, „bobrowym szlakiem” w kierunku Kamienia Małego, skąd wracają pociągiem do Kostrzyna. Niemieccy turyści podczas zwiedzania Kostrzyna pytają się o warunki życia w mieście, ile kostrzynianie zarabiają i jakie mają warunki mieszkaniowe. Częste pytanie dotyczy także zapotrzebowania na tak dużą liczbę supermarketów w mieście. Poza sezonem turystycznym Biuro promuje nasze miasto na rożnych targach m.in. w Berlinie na ITB oraz w Hamburgu na „Reisen”. Tourist-Information Kostrzyn otrzymał 2011r. specjalną nagrodę za produkt Turystyczne „Spacer po Kostrzyńskie Pompejach”.

Tourist-Information posiada 3 bilety na rejs Zefirem w dniu 29 września. Osoby zainteresowane wygraniem biletów proszone są o odpowiedź na pytanie „Co warto zobaczyć z pokładu Zefira?”. Odpowiedzi na pytania prosimy przesyłać na adres: it@tourist-info-kostrzyn.pl – Kontakt: 95 752 36 73


 

Dodaj komentarz