PIŁKARZE RĘCZNI NUKLEONU W GRZE

Liga piłkarzy ręcznych się rozpędza. Obecnie gramy co trzy dni. W ostatnią niedzielę 8 października pierwszy mecz w lidze rozegrał młodzik Nukleonu. Trzy dni później junior młodszy spotkał się na wyjeździe z drużyną Bachusa Zielona Góra. W obu spotkaniach emocji nie zabrakło.

Niedzielny mecz naszego młodzika z drużyną UKS Bachus Zielona Góra był pierwszym meczem w lidze. Od samego początku przebiegał nietypowo jak na rozgrywki piłkarzy ręcznych . Do jedenastej minuty obie drużyny zdołały zdobyć tylko po jednej bramce. Wynikało to ze słabej skuteczność w ataku. Niestety kolejne minuty gry to popis Bachusa. Po rzuceniu 5 bramek z rzędu przeciwnik wyszedł na prowadzenie 6:1. Nasza gra była dobra do momentu oddania rzutu. Wypracowywaliśmy czyste pozycje rzutowe, ale nasza skuteczność była fatalna. Nawet przy rzutach karnych nic się nie zmieniło. Przegrywamy pierwszą połowę 8:2. Sparaliżowała nas świadomość , że gramy z drużyną starszą o zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych. Po odprawie w szatni , na drugą połowę wyszła inna drużyna. Zagraliśmy bardzo dobrą obroną , zmuszając przeciwników do wielu błędów. Mogliśmy zagrać z kontry oraz zorganizować szybki atak. Zaczęliśmy gonić wynik i wywierać presję na drużynie Bachusa. Wygrywamy drugą połowę 13:10 ale w całym meczu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Końcowy wynik 18:15 dla Bachusa.

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Terażniewski Kacper, Stopyra Adam, Sienkiewicz Damian, Sęsoła Maciej, Sulik Jakub, Biskowski Piotr, Grzelczak Szymon (2), Filipowski Mateusz, Nowak Konrad, Kościelski Jakub, Wróbel Konrad (2), Głuszko Maksymilian, Jabłoński Sebastian (3), Sulmiński Mateusz (7), Wojcieszak Mateusz, Krajnik Paweł (1), trener – Marek Zatylny.

W środę , 10 października o punkty walczył nasz junior młodszy. Wyjazdowy mecz ze Spartakusem Zielona Góra potwierdził wysoką dyspozycję drużyny. Zagraliśmy praktycznie bez błędów własnych, będąc przez cały mecz świetnie funkcjonującą drużyną. Rozgromiliśmy gospodarzy 42:17. Tylko do 14 minuty przeciwnik dotrzymywał nam kroku przy wyniku 6:6. Później było już tylko lepiej. Po raz kolejny wszystko zaczęło się od bardzo szczelnej obrony. Spartakus w żaden sposób nie mógł sforsować naszej strefy. Druga część pierwszej połowy to już sukcesywne powiększanie przewagi. Już na przerwę schodziliśmy z korzystnym wynikiem 16:9. Druga odsłona to popis Nukleonu. Jeszcze wzmocniliśmy naszą obronę, przyspieszając jednocześnie grę w ataku. Zaczęliśmy zdobywać bramki praktycznie w każdej akcji. Ostatnie 22 minuty gry to 20 naszych trafień , przy trzech bramkach przeciwnika. Świetny mecz, rewelacyjnie funkcjonująca drużyna, nowoczesna gra. Tak można podsumować spotkanie.

Po dwóch kolejkach jesteśmy liderem rozgrywek wojewódzkich.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (7), Szeląg Szymon (8), Kotecki Kacper (1), Stańczak Dominik, Sulmiński Mateusz (2) , Jabłoński Sebastian , Konrad Wróbel , Sienkiewicz Damian, Korman Piotr (11), Gołuch Bartosz , Moczulski Michał (7), Orbach Aleksander C (2), Piekutowski Michał (4), Burzyński Marcin, Szatkowski Bartosz, trener – Marek Zatylny.

 

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Pierwszy mecz w lidze młodzika, choć przegrany pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Grając z drużyną starszą o dużo lepszych warunkach fizycznych , przegraliśmy mecz w „głowach”. W pierwszej połowie ta świadomość tak zablokowała drużynę , że zagrali poniżej swoich możliwości. Wynik 8:2 był tego konsekwencją. Na drugą połowę wyszliśmy i zagraliśmy swoje. Tutaj wynik był już korzystny 13:10. Nie zdołaliśmy jednak odrobić wcześniejszych strat i cały mecz przegraliśmy. Ten sezon dla młodzika będzie trudny. Często będziemy grali z przeciwnikiem ze starszego rocznika. Ale to nas tylko wzmocni. Jeśli chodzi o mecz juniora młodszego, jestem pełen uznania dla drużyny. Drugi z rzędu mecz ligowy zagrali rewelacyjnie. Żelazna dyscyplina taktyczna , pełne skupienie i to co najważniejsze, mentalne podejście do spotkania. Każdy z zawodników z drużyny dał z siebie wszystko i przyczynił się do takiego wyniku. Było widać , że wszystkim moim zawodnikom gra sprawia wiele radości. Oby tak było zawsze.

 

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.

 

Materiały UKS Nukleon

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz