Konkurs ornitologiczny „Ptaki Parku Narodowego"

7 listopada 2017 r., uczniowie szkół gimnazjalnych rywalizowali o tytuł Młodego Ornitologa 2017 roku. Była to już IX edycja Konkursu Ornitologicznego „Ptaki Parku Narodowego „Ujście Warty”. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie z  powiatów gorzowskiego, strzelecko-drezdeńskiego, międzyrzeckiego, sulęcińskiego, świebodzińskiego oraz słubickiego. Konkurs tak jak w ubiegłym roku został objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty zaś patronat medialny objął Magazyn Przyrodniczy "Salamandra".

W konkursie wzięło udział 116 uczniów z 13 szkół. Do II etapu zakwalifikowało się po dwóch uczniów z każdej szkoły. 26 finalistów mierzyło się z testem wiedzy i sześcioma zadaniami praktycznymi w kostrzyńskiej „Kręgielni”. Musieli się oni wykazać m.in. umiejętnością rozpoznawania gatunków, głosów a nawet piór i nóg ptaków. Choć zadania do łatwych nie należały, nie udało się zagiąć uczestników. Wyniki były bardzo dobre a najlepsi okazali się:

  • Maryla Kusz z Gimnazjum nr 2 im. M. Kotańskiego w Słubicach, która zajęła I miejsce i otrzymała tytuł Młodego Ornitologa 2017 roku
  • Karolina Zielińska również z Gimnazjum nr 2 w Słubicach - laureatka II miejsca
  • oraz Nikodem Korkiewicz ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu, który zajął III miejsce na podium.

Wszystkim finalistom gratulujemy, nauczycielom dziękujemy za czas poświęcony na przygotowania uczniów. Zapraszamy ponownie za rok!

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz