Przystanek Woodstock trzeci na świecie

Przystanek Woodstock, który co roku odbywa się w naszym mieście, znalazł się na trzecim miejscu w rankingu Music Festival Wizard w kategorii festiwale Europejskie i na pierwszym miejscu wśród festiwali organizowanych w Europie Środkowej.

Na 23. edycje festiwalu aż 20. odbyło się w Lubuskiem: w Żarach oraz w Kostrzynie nad Odrą, gdzie Przystanek organizowany jest od 2004 r. Partnerem festiwalu jest województwo lubuskie. - Wspieramy Woodstock od lat, bo tutaj spotykamy wartości europejskie bliskie wszystkim Lubuszanom, którzy kochają wolność, równość i tolerancję – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Co roku na festiwalowym polu lubuskie organizuje dla woodstockowiczów specjalną strefę. W trakcie festiwalu odbywa się także konferencja prasowa promująca nasz region.

Festiwal Przystanek Woodstock został właśnie uznany za jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie. Specjaliści wyłonili 150 najlepszych imprez muzycznych świata spośród 750 festiwali opisanych na portalu Music Festival Wizard.

Międzynarodowy ranking podzielony jest obecnie na trzy kategorie geograficzne: festiwale odbywające się w Ameryce Północnej, festiwale europejski oraz festiwale brytyjskie.

Wśród festiwali brytyjskich na czele rankingu uplasował się festiwal Glastonbury, wśród festiwali amerykańskich najlepszy jest Summerfest 2017, a w Europie prowadzi Lollapalooza Berlin. W kategorii festiwali europejskich znalazł się jeszcze jeden polski festiwal - odbywający się w Gdyni festiwal Open’er.

W oddzielnym rankingu imprez muzycznych organizowanych w Europie Środkowej, dominują polskie festiwale, bo oprócz Przystanku Woodstock i festiwalu Open’er znalazły się tam festiwale Off i Kraków Live.

Kryterium wyboru festiwali było zainteresowanie fanów muzyki odwiedzających stronę internetową. Autorzy listy zbierali dane na podstawie 2.000.000 odwiedzin ich portalu na przestrzeni 11 miesięcy, od stycznia do listopada 2017 r.

Music Festiwal Wizard to międzynarodowy portal zbierający informacje o festiwalach muzycznych, dostarczający informacji na temat dat, lokalizacji, oraz artystów występujących na festiwalach na całym świecie. Portal został założony w USA w 2009 r. przez entuzjastów festiwali muzycznych, którzy chcieli zebrać w jednym miejscu jak najwięcej informacji o wydarzeniach z całego świata.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz