MŁODZIK WYGRYWA

W ostatnim meczu mijającego roku, młodzicy UKS Nukleon odnieśli cenne zwycięstwo 29:25 nad drużyną Zewu Świebodzin. 20 grudnia w hali Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą obejrzeliśmy emocjonujące, stojące na wysokim poziomie spotkanie .

Tuż przed meczem po zaprezentowaniu zawodników obu drużyn, Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt złożył wszystkim uczestnikom zawodów życzenia świąteczne i noworoczne.

Pierwszy gwizdek sędziego i od razu ciekawa akcja z naszej strony zakończona celnym trafieniem. Kolejna akcja i kolejna bramka. Po uważnej grze w obronie i przechwycie piłki wyprowadzamy skuteczny kontratak. W trzeciej minucie przeciwnik odpowiada dwoma trafieniami doprowadzając do remisu. Spotkanie nabiera tempa i zaczyna być coraz bardziej wyrównane. Na kolejne dwie nasze bramki zawodnicy Zewu odpowiadają aż czterema i po raz pierwszy w meczu w 8 minucie obejmują prowadzenie 6:4.

Do dwunastej minuty przeciwnik utrzymuje dwubramkową przewagę 8:6 . I wtedy nasi chłopcy po wcześniejszym czasie wziętym przez trenera, zaczynają grać bardzo skutecznie. Zdobywamy 5 bramek nie tracąc żadnej. W tym okresie cała nasza drużyna gra bardzo dobrze w obronie. Zmuszamy przeciwnika do błędów i przede wszystkim nie dopuszczamy do rzutów z dystansu. Wcześniej w taki sposób traciliśmy bramki. W ataku pozycyjnym bardzo dobrze na środku rozegrania Przemek kieruje grą stwarzając dla kolegów sytuacje rzutowe. Z lewego skrzydła Hubert przy wysokiej skuteczności nęka przeciwnika celnymi trafieniami. Sytuacja ta nie załamuje zawodników Zewu którzy pod koniec pierwszej połowy rzucają się do odrabiania strat. I na minutę przed końcem pierwszej odsłony zdobywają bramkę kontaktową na 12:13. W bardzo ważnej dla nas akcji na 15 sekund przed przerwą rozgrywamy atak pozycyjny zakończony celnym trafieniem obrotowego. Na przerwę schodzimy z przewagą dwóch bramek. Druga połowa od początku to uważna gra z naszej strony . Zaczynamy zdobywać przewagę. Gramy piłkę bardziej urozmaiconą i kombinacyjną. Coraz częściej wyprowadzamy atak szybki kończony celnym trafieniem. W 33 minucie gry zdobywamy 5 bramkową przewagę i kontrolujemy grę. Kolejne minuty meczu to jeszcze lepsza nasza postawa i zwiększenie przewagi do 8 bramek. Wtedy na parkiet wychodzą najmniej doświadczeni zawodnicy Nukleonu. I chociaż ambitnie walczą o każdą piłkę, Zew Świebodzin zmniejsza rozmiary porażki do 4 bramek. Ostatni gwizdek sędziego i zasłużenie wygrywamy cały mecz 29:25.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (1), Ślusarek Patryk, Krysiński Szymon, Gołuch Bartosz (1), Płowiak Dastin (2), Orbach Aleksander (2), Filipczyk Hubert (13), Krajnik Wiktor (2), Orawiec Łukasz, Jastrzębski Przemysław (4), Niewinowski Beniamin, Korzik Kajetan, Lasocki Marcin, Kosiorowski Gracjan (3), Burzyński Marcin (1), trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Pierwszy raz graliśmy w lidze z drużyną która podobnie jak my gra w młodziku pierwszy sezon. Dlatego ten mecz był dla moich zawodników sprawdzeniem ich umiejętności boiskowych. Sprawdzian wypadł bardzo okazale. Po twardej grze, stojącej na wysokim poziomie to my schodziliśmy z boiska w lepszych humorach. Ale tak naprawdę najbardziej cieszy mnie fakt, że sprawdziłem w grze wszystkich zawodników. Każdy z nich zaprezentował się bardzo dobrze. Nawet w sytuacji kiedy nie mógł zagrać w meczu nasz filar obrony , Piotrek, pozostali dwaj obrotowi skutecznie go zastąpili. Na każdej pozycji mam przynajmniej dwóch równorzędnych zawodników , którzy w każdej chwili mogą poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Dziękuję wszystkim sympatykom klubu, dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Pana Andrzeja Kunta oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring”.