Udany sprawdzian Nukleonu

W sobotę 16 września 2018 roku drużyna młodzika brała udział w XVII Winobraniowym Festiwalu Piłki Ręcznej „Handballobranie” w Zielonej Górze. Traktowaliśmy ten turniej jako sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami ligi wojewódzkiej. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach zajęliśmy w turnieju pierwsze miejsce.

W pierwszym meczu zagraliśmy z gospodarzem turnieju, drużyną UKS Spartakus Zielona Góra. Drużyna z Zielonej Góry już niedługo będzie naszym przeciwnikiem w lidze wojewódzkiej. Początek meczu wyrównany, bramka za bramkę. Do stanu 5:5 żadnej z drużyn nie udało się wyjść na większą przewagę niż jedno trafienie. Po dziesięciu minutach gry wzmocniliśmy swoją obronę na tyle , że przeciwnik coraz rzadziej dochodził do czystej pozycji rzutowej. Nawet jeżeli to mu się udało, często rewelacyjną obroną popisywali się nasi bramkarze. Do końca spotkania Spartakus dorzucił nam tylko 5 bramek i zdecydowanie przegrał 18:10. Z naszej strony gra w ataku nie wyglądała jeszcze bardzo dobrze. Brakowało świeżości i pewności siebie. Jest to efekt ciężkich treningów motoryki w okresie przygotowawczym. Cały cykl szkolenia ukierunkowany jest na ligę wojewódzką , którą rozpoczynamy dopiero 27 października. Mamy zatem dużo czasu na nabranie szybkości i zgrania poszczególnych formacji. Podkreślić trzeba rewelacyjną grę naszego skrzydłowego Szymona Grzelczaka. Dzięki dobrej obronie i świetnej postawie bramkarza bardzo często wyprowadzaliśmy atak szybki , który bezlitośnie wykorzystywał Szymon. Zdobył tak 11 bramek.

W drugim spotkaniu z SPR Chrobry Głogów początek meczu był bardzo słaby. Mnóstwo błędów własnych, słaba skuteczność i w 12 minucie przegrywamy 5:1. Dopiero przy tym wyniku zaczynamy porządkować grę i mozolnie odrabiać straty. Na przerwę schodzimy z nieznaczną przewagą 9:8. Druga połowa to popis naszej gry w obronie i rewelacyjne parady bramkarzy. Porządkujemy również grę w ataku poprawiając skuteczność i eliminując błędy własne. Efekt, 8 bramek rzuconych i żadnej straconej. Końcówka meczu przy naszej znacznej przewadze to zgrywanie młodszych zawodników w drużynie. Wygrywamy całe spotkanie 22:15 i zdecydowanie cały turniej. Wspomniany Szymon Grzelczak został królem strzelców całego turnieju z 18 trafieniami a najlepszym bramkarzem uhonorowano Damiana Sienkiewicza.

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Terażniewski Kacper (B), Sienkiewicz Damian (B), Stachowiak Dawid (B), Grzelczak Szymon (18), Filipowski Mateusz, Wróbel Konrad (11), Gera Fabian (2), Moczulski Kuba (3), Naumowicz Paweł (4), Marszałek Remigiusz (1), Bihuniak Filip (1), Pieprzka Kacper, Starszuk Michał, Barłowski Kacper, trener – Marek Zatylny

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Turniej potraktowałem jako sprawdzian przed rozgrywkami ligowymi. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Obecnie drużyna jest po ciężkich treningach motoryki i nie mogę od nich wymagać szybkości i zgrania. Cały trening ukierunkowany jest na ligę w której rozegramy aż 16 meczów , zaczynając dopiero pod koniec października. Z przyczyn niegroźnych kontuzji nie zagrało w turnieju trzech podstawowych zawodników. Na boisku bardzo dobrze zastąpili ich zmiennicy. Turniej dał mi wiele materiałów do dalszej pracy z drużyną. Jestem podbudowany ich postawą , umiejętnościami i przygotowaniem mentalnym. Liczę na dobre występy w lidze i końcowy sukces.”