Koło Teatralne Rodziców na Mikołajki

6 grudnia 2018 r. w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 „Mali Europejczycy” w Kostrzynie nad Odrą, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyła się wielka premiera przedstawienia w wykonaniu Koła Teatralnego Rodziców pt. „Mikołaj w zaczarowanej krainie”.

Koło Teatralne Rodziców działa w naszym przedszkolu od sześciu lat. W czerwcu pożegnaliśmy większość aktorów. W tym roku szkolnym odbył się nowy nabór. Na początku nawet nie marzyliśmy, iż zajdzie to tak daleko. Okazało się jednak, że zawsze możemy liczyć na zaangażowanie naszych Rodziców. Dla większości z nich był to debiut na scenie, a dla części kontynuacja aktorskiej kariery. A wszystko to - dla dzieci. Rodzice przedszkolaków niezwykle kreatywnie i twórczo podjęli wyzwanie. Przygotowania wymagały dużego zaangażowania wszystkich twórców, ale efekt był wart tych wysiłków.

Dodatkową atrakcją przedstawienia był udział Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami. Aktorzy, którzy bardzo profesjonalnie podeszli do tego przedsięwzięcia, wykazali się pomysłowością, humorem, dystansem do siebie, zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia było sprawienie radości i niespodzianki dzieciom. Miały one okazję zobaczyć rodziców w zupełnie nowej roli. Z wypiekami na twarzy oglądały przedstawienie, które na długo pozostanie w ich pamięci.  Rodzicom należą się wielkie brawa. Poświęcając swój cenny czas, pokazują dzieciom, że też mogą walczyć z tremą, a przy tym na chwilę sami mogą stać się dziećmi. Za wspólną zabawę, odwagę, kreatywność i indywidualność wykreowanej roli, za zaangażowanie i wewnętrzną pasję -BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY!

 Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie: Pan Bartosz Dutkiewicz, Panie: Katarzyna Detmer, Malwina Smutek-Nowacka, Julita Żurawska -Haremza, Agata Zielińska, Magdalena Balicka, Iwona Michalak, Wioleta Krzeska, Marta Górczewska, Alicja Kita, Agnieszka Blanck, Agnieszka Slooijer.

Arletta Daniłow

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz