IV edycja programu grantowego “Tu mieszkam, tu zmieniam”

Zakończyła się IV edycji programu grantowego “Tu mieszkam, tu zmieniam”. Z całej Polski w programie uczestniczyło 774 organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych. Z nadesłanych projektów organizator – Fundacja Santander Bank Polska S.A im. I.J. wybrał 121 lokalne koncepcje, które zostały nagrodzone odpowiednim grantem: 25 organizacji otrzymało grant w wysokości 10 000 złotych, 35 w wysokości 7 000 złotych a 61 wniosków mogło liczyć na 5 000 złotych. Wśród laureatów znalazły się dwie organizacje z Dębna i jedna z Kostrzyna.

Hasło “Tu mieszkam, tu zmieniam” promuje usprawnienie życia w lokalnych społecznościach, które w realny i rzeczywisty sposób wpływają na jego poprawę. Program zakłada integrację środowisk lokalnych, które łączą wspólne cele. Fundacja stawia na promowanie działań na rzecz ochrony środowiska, tworzenia zorganizowanego społeczeństwa nastawionego na integrację pokoleniową i więź lokalną. Ponadto Fundacja od lat angażuje się w działania związane ze wsparciem oddolnych inicjatyw. Poprzednie edycje “Tu mieszkam, tu zmieniam” przyniosły za sobą szereg pozytywnych zmian. Dofinansowano powstanie czy też modernizację placów zabaw, dworców, bibliotek jak również miejsc pamięci. Kostrzyński laureat – Fundacja Zielona Strzała, w ramach grantu wybuduje w Kaleńsku turystyczną wiatę. Biblioteka Publiczna w Dębnie otrzymane środki przeznaczy na projekt związany z integracją pokoleniową a Stowarzyszenie Radość Dzieciom z Dębna zorganizuje m. in. społeczną inicjatywę polegającą na wspólnym biciu rekordu Guinnessa w malowaniu chodnika kredą przez mieszkańców i dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej.

Wręczenie grantów odbyło się 20 grudnia 2018 roku w kostrzyńskim 1 Oddziale Santander Bank Polska S.A. Gościem był dyrektor regionu Gorzów Wlkp - Wojciech Rejs.

Gratulujemy wszystkim organizacjom i życzymy powodzenia w realizacji projektów.


 

red.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz