Bezpieczny kajak

W poniedziałek 8 kwietnia prezes stowarzyszenia Kostrzyński Klub Sportów Wodnych – Jacek Juskowiak odwiedził przedszkole miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników. Wizyta była pretekstem, aby zapoznać dzieci i przyszłych kajakarzy z bezpieczną turystyką wodną. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w kajaku.

Na przedszkolnym podwórku na kajaki czekały wszystkie grupy wiekowe z miejskiego przedszkola przy ulicy Czereśniowej. Przed „wypłynięciem” dzieci musiały cierpliwie wysłuchać jak pływa się kajakiem, w jakim celu na wyposażeniu jest wiosło oraz poznać wyposażenie profesjonalnego kajaka. Jednoosobowe kajaki spokojnie wcieliły się w role „dwójek”, a każde dziecko przed „wypłynięciem” koniecznie musiało włożyć kamizelkę. Sezon na kajaki już się rozpoczął. Dzieci wiedzą czym różni się kamizelka ratunkowa od asekuracyjnej. Kolejny krok należy do rodziców.

Innym wydarzeniem zorganizowanym przez Kostrzyński Klub Sportów Wodnych była rodzinna akcja „sprzątanie świata” z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia. Kostrzyński Klub akcję zorganizował 13 kwietnia i polegała na posprzątaniu fragmentu Kanału Maszówek – od Dąbroszyna do nowej przepompowni i następnie spływ Kanałem Warnickim do przystani Delfin. Na najmłodszego uczestnika czekał puchar za wytrwałość, a na pozostałych uczestników ciepły poczęstunek.

Kwietniowe imprezy otrzymały wsparcie finansowe z Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą.

 

red.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz