Sprzątamy jezioro

W sobotę 25 maja sprzątamy plażę główną Jeziora Wielkiego i jej okolice, oraz linię brzegową do źródełka – a z drugiej strony (wschodniej) do połowy. Północna część linii brzegowej Jeziora Wielkiego będzie niedostępna z powodu zaplanowanych oprysków. W trakcie akcji sprzątania Jeziora Wielkiego będą z nami pracownicy Nadleśnictwa.

Już po raz szósty zapraszamy do udziału w corocznej akcji ekologicznej "Posprzątajmy Jezioro Wielkie w Witnicy". Tym razem nad brzegiem jeziora spo...tykamy się w sobotę 25 maja, godz. 11:00-15:00. Sprzątać będziemy brzeg, a osoby nurkujące zadbają o czystość dna Jeziora Wielkiego. Corocznie w akcję włącza się pokaźna grupa wolontariuszy. Mamy nadzieję na tłumny udział osób, którym na sercu leży środowisko naturalne oraz warunki letniego wypoczynku nad wodą.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Dariusz Edward Jaworski, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Stojanowski i Nadleśniczy Piotr Pietkun. Urząd Miasta i Gminy corocznie zapewnia uczestnikom kiełbaski i napoje. Drewno na ognisko, które organizowane jest na zakończenie sprzątania zawsze dostarcza Nadleśnictwo Bogdaniec.

Start akcji: 25 maja, godzina: 11.00 na plaży głównej Jeziora Wielkiego. Tam organizatorzy przywitają uczestników, rozdadzą worki i rękawiczki i będzie można zbierać odpady wokół zbiornika. Jednocześnie nurkowie mają wyławiać śmieci z dna jeziora. Uczestnicy akcji w każdej chwili będą mogli napić się ciepłych lub zimnych napojów i usmażyć sobie kiełbaskę. Szkoła Nurkowania umożliwi też pierwsze lekcje nurkowania. Kosztuje to 65 zł, a harcerze, strzelcy i strażacy będą mogli skorzystać bezpłatnie. Około godz. 15.00 planowane jest finałowe ognisko. Do udziału w sprzątaniu linii brzegowej Jeziora Wielkiego w Witnicy zapraszamy organizacje społeczne i stowarzyszenia, oraz wszystkich chętnych mieszkańców. Partnerami akcji są Urząd Miasta i Gminy Witnica, Szkoła Nurkowania Dive Point ze Szczecina, Nadleśnictwo Bogdaniec, Miejskie Zakłady Komunalne Spółka z o. o. w Witnicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowinach Wielkich, Ochotnicza Straż Pożarna w Witnicy.

Dodaj komentarz