Światowy Dzień Inwalidy

We wtorek 30 kwietnia kostrzyński Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował oficjalne obchody Światowego Dnia Inwalidy. Była to okazja ze strony samorządowych instytucji do okazania solidarności i wsparcia dla niepełnosprawnych mieszkańców.

W Polsce Światowy Dzień Inwalidy obchodzony jest od 1959 roku głównie przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Święto jest także jednym z najważniejszych przedsięwzięć organizowanych przez kostrzyński Związek. W tym roku na sali widowiskowej „Kręgielni” wzięło w nim udział około 150 osób. Wśród samorządowych akcentów nie zabrakło listów od wojewody lubuskiego i starosty gorzowskiego. Lokalny samorząd reprezentował zastępca burmistrza. Wśród zaproszonych gości wspólnie świętowali także przedstawiciele miejskich organizacji społecznych, Parku Narodowego i delegaci Związku z oddziału ze Słońska. Oficjalna część Światowego Dnia Inwalidy rozpoczęła się koncertem śpiewaczego zespołu „Wrzos”, składającego się z członków ZERiI oraz prezentacją wierszy kostrzyńskiej poetki – Adeli Pawlukiewicz. W trakcie święta zostały także wręczone członkom Związku kołdry i poduszki ufundowane przez firmę Wendre. Po części oficjalnej członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów mogli się zrelaksować przy muzyce na żywo. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił pan Kazimierz Reiser „Kazek”.

 

Tydzień po kostrzyńskim święcie Światowy Dzień Inwalidy zorganizował słoński oddział ZERiI. Odpowiedzialny za organizację imprezy był przewodniczący koła pan Łucjan Skorupski. Patronem honorowym imprezę objął wójt Słońska – Janusz Krzyśków. Sulęcińskie starostwo powiatowe reprezentowała dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Joanna Różańska. Miłym akcentem był występ zespołu muzycznego ze szkoły podstawowej w Słońsku. Młodzi muzycy zaprezentowali znane utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zarząd kostrzyńskiego Związku reprezentowała 4-osobowa delegacja.

 

red.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz