Delfin rozpoczął sezon

W sobotę 11 maja kostrzyński Klub Żeglarski „Delfin” zainicjował tegoroczny sezon żeglarski. Kilkadziesiąt członków Klubu i sympatyków wodnej aktywności miało okazję do wspólnego świętowania.

 

Klub żeglarski „Delfin” w zeszłym roku obchodził swoje 50-lecie działalności. Powstał w 1968 roku dzięki zaangażowaniu Kostrzyńskich Zakładów Papierniczych i do dnia dzisiejszego skupia wokół siebie entuzjastów aktywnego spędzania czasu na wodzie. Członkowie klubu regularnie biorą udział w żeglowaniu po Polsce i Europie, a kilka lat temu rozpropagowali śródlądowy szlak turystyczny „Pętla Kostrzyńska”. Otwarcie sezonu rozpoczęło się podniesieniem bandery i wspólnym wspomnieniem komandora Bolesława Cieślika, który opuścił załogę Delfina w 2015 roku. W uroczystości z lokalnych samorządowców wziął udział zastępca burmistrza, przewodniczący Rady Miejskiej oraz radny Leszek Naumowicz (członek Klubu). Uczestnicy bawili się przy świetnej szantowej muzyce. Nie zabrakło także doskonałych grillowanych potraw, osobliwego ciasta i wybornej kawy.

fot. B.Konysz

red.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz
S. Malicki
6/18/2019 2:53:00 AM
chciałbym sprostować jedną bardzo istotną informację zawartą w tym artykule minutą ciszy wspomnieniem była tu mowa o wieloletnim i zasłużonym byłym komandorze Zdzisławie Wichrowskim ponieważ tego dnia odbył się niestety jego pogrzeb