Spółdzielnie świętują!

Lokalny Dzień Spółdzielczości w Kostrzynie nad Odrą

Kostrzyn nad Odrą i spółdzielczość kojarzone są ze sobą nie od dziś… nic więc dziwnego, że tak wyjątkowe święto zyskuje tu specjalną oprawę. Podczas Lokalnego Dnia Spółdzielczości możemy liczyć na wiele atrakcji i spotkanie z tymi, którzy od lat udowadniają, jak wiele można zrobić wspólnymi siłami…

Kto będzie świętować? My wszyscy! Mieszkańcy, zaproszeni goście, a przede wszystkim członkowie i przedstawiciele spółdzielni. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w imprezie i odwiedzenia nas w naszych siedzibach. Lokalny Dzień Spółdzielczości to doskonała okazja, by zwiedzić placówki spółdzielni, a także poznać naszą pracę od kuchni!

Spółdzielnie lokalne

A czyje to święto?

Sformułowana przez XXXI Jubileuszowy Kongres Międzynarodowego Związku Spółdzielczego w Manchesterze w 1995 roku definicja podkreśla, że spółdzielnia to  autonomiczne zrzeszenie osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia wspólnych aspiracji i potrzeb ekonomicznych, społecznych oraz kulturalnych przez współposiadane i demokratycznie kontrolowane przedsiębiorstwo. Tak zarządzanych przedsiębiorstw mamy w Kostrzynie nad Odrą pod dostatkiem, stąd i wielu współorganizatorów całego przedsięwzięcia.

Organizatorzy:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku

należący do grupy BPS jest instytucją finansową, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1947 roku. Jest prężnie działającym bankiem posiadającym sieć 13 placówek w województwie lubuskim i zachodniopomorskim.

Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Kostrzynie nad Odrą

swoją działalność gospodarczą rozpoczęła w 1946 roku. Obecnie prowadzi dwa sklepy spożywczo-przemysłowe ; w Domu Handlowym „Piast”, w pawilonie na Osiedlu Drzewice

oraz wydzierżawia liczne lokale w swoich budynkach.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Celuloza”

powstała z inicjatywy Kostrzyńskich Zakładów Papierniczych w dniu 8 stycznia 1988 roku. Aktualnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Celuloza” posiada 18 budynków oraz administruje 16 Wspólnot Mieszkaniowych.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz