Wakacje.pl polecają... BUŁGARIA

Z ogromną przyjemnością pragniemy Państwa powiadomić, że otworzyliśmy w Kostrzynie nad Odrą salon Biura Podróży Wakacje.pl.

Aby ułatwić Państwu wybór najciekawszego kierunku wyjazdu postanowiliśmy za pośrednictwem Gazety Kostrzyńskiej przybliżyć Państwu kuchnię, walutę, zwyczaje mieszkańców, a także orientacyjne koszty przykładowej wyprawy w przeróżne regiony świata.

Cykl rozpoczniemy od kontrowersyjnego kierunku, jakim jest Bułgaria. Państwo kojarzone z urlopem nad jedynym dostępnym Polakom przez 10-lecia PRL-u ciepłym Czarnym Morzem - do dziś dźwiga brzemię kierunku obarczonego niedoskonałościami czasów słusznie minionych. Zmierzymy się więc z faktami i obalimy mity!

Bułgaria to pakiet wielu korzyści: krótki przelot z Polski (ok 2 godz) i błyskawiczny transfer do hotelu, mała bariera językowa, piaszczyste plaże, korzystne ceny w lokalnych restauracjach. Lipiec i sierpień gwarantują nam najlepszą pogodę. Obecnie Bułgaria to najtańsza oferta urlopowa w Europie: pobyt 7-dniowy (przelot, wyżywienie All Inclusive, 7 noclegów, ubezpieczenie, rezydent) to koszt od 1369 zł w podstawowym hotelu 3*, w hotelu 5* znajdziemy ceny od 2029 zł/os. Bez wątpienia to kierunek, który nie zrujnuje naszych kieszeni.

Bułgaria ma też swoje wady; mentalność Bułgarów często każe nam się zastanawiać, kto właściwie jest tu na urlopie – my, czy obsługa hotelu). Warto zachować nieco dystansu w razie zauważonych niedogodności – ze spokojem i uśmiechem na twarzy szybciej osiągniemy zamierzony efekt. Hotele budowane powszechnie pod koniec lat 50-tych mają swoje wady, co nie zmienia faktu, że kraj ten buduje coraz więcej nowych i znakomitych jednocześnie obiektów turystycznych.

Bułgarię można zaproponować studentom ze skromniejszym budżetem, rodzicom szukającym piaszczystych plaż i rozrywki w aquaparkach dla swych pociech oraz par szukających urokliwych zatoczkowych plaż. Każdemu jednak należy zaproponować zupełnie inne zakątki bułgarskiego wybrzeża:

ZŁOTE PIASKI I SŁONECZNY BRZEG - to idealne kurorty dla urlopowiczów spragnionych intensywnego życia towarzyskiego, nocnych klubów i dyskotek. Dość ciasna zabudowa hoteli i raczej betonowy charakter miast potęguje poczucie aktywności 24godz/dobę. Dla równowagi piękna piaszczysta plaża pomoże odzyskać siły po nocnym szaleństwie.

ALBENA zatopiona w parku pełnym kwitnących róż, aquapark w PRIMORSKU czy piękna starówka (lista UNESCO) POMORIA z urokliwymi zatokowymi plażyczkami - to kurorty idealne dla rodzin z dziećmi. Możemy tu spacerować po długich, piaszczystych plażach, a nasze pociechy mają bezpieczne i łagodne zejście do morza.

NESSEBAR, KAVARNA CZY SOZOPOL to najlepsze miejscówki dla miłośników zwiedzania: bizantyjskie fortece, trackie zabytki czy wykuty w skale klasztor Aładża- tu nie zabraknie okazji do wyjątkowych zdjęć. Po zwiedzaniu warto zasiąść w swojskiej tawernie by rozsmakować się w specjałach bułgarskiej kuchni: może lekka sałatka szopska ze świeżych warzyw z serem feta, może tarator dla ochłody, czyli chłodnik na bazie jogurtu i ogórka, a jeśli lubimy bardziej treściwe dania to zdecydowanie giuwecz -aromatyczny gulasz z mięsem i warzywami idealny z lokalnym, doskonałym czerwonym winem....

Nie skreślajmy więc tego kierunku zbyt pochopnie- właściwie dobrany region skutecznie pogodzony z polskim budżetem urlopowym może zaskakująco usatysfakcjonować nas jakością wypoczynku)

Serdecznie zapraszamy!


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz