Spacer z Rudolfem

Wraz z nastaniem wakacji dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Cztery Pory Roku" wybrały się na wycieczkę do BioGospodarstwa w Czelinie.

Tam czekały na nie liczne atrakcje. Wioska Lapońska, a w niej zagroda z reniferami; a także daniele, strusie, dzika świnia, miniaturowe kuce szetlandzkie, osioł wcale nie uparty i wiewiórki spryciule, które dla orzeszków maskowały swą nieufność. Serca przedszkolaków skradł renifer o imieniu Rudolf, który nieustannie towarzyszył im w wędrowaniu po gospodarstwie. Zresztą niemalże wszystkie zwierzęta były przyjazne. Dawały się karmić, głaskać; tylko Pepa (dzika świnia) była zadufana w sobie i nie dała nikomu potapłać się w błocie. Kuce zaś użyczyły swoich grzbietów, więc przedszkolaki miały przejażdżkę, co było nie lada frajdą. Ale to nie koniec atrakcji. Lapońskie tipi to obecnie (zwłaszcza przy upalnej pogodzie) wymarzone miejsce, by schronić się przed słońcem, nabrać sił i poszaleć na nietypowym placu zabaw.

Zapolować na wieloryba, łowić ryby, popływać w rozkołysanej łodzi, złapać renifera na lasso oraz wziąć udział w wyścigu sań na kółkach.

We wszystkich zabawach przedszkolaki były nie do pobicia.

Czas spędzony w gospodarstwie minął bardzo szybko. Super zabawa, kontakt ze zwierzętami i ciekawe opowieści sprawiają, że BioGospodarstwo w Czelinie to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku połączonego z edukacją. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i pasji gospodarzy.

Miło będzie wrócić tam ponownie.

 

Dorota Strychalska

Niepubliczny Punkt Przedszkolny

"Cztery Pory Roku"

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz