Zakodowana Jedynka

W dniach od 7 do 20 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kostrzynie nad Odrą, brali udział w międzynarodowym wydarzeniu Code Week.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem lub działań okołoprogramowych jak kodowanie.

Code Week rozpoczął się warsztatami kodowania dla nauczycieli klas 1-3, prowadzonymi przez panią Joannę Rozenblut.

W pionie klas 1-3 odbyły się oprócz tego trzy wydarzenia:

1.Zakodowana matematyka z Uczymy Dzieci Programować

Uczniowie za pomocą kolorowych kubeczków, maty do kodowania oraz ozobotów rozwiązywali proste zadania matematyczne, budowali i programowali drogę ozobota.

2.Rozszerzamy rzeczywistość

Uczniowie budowali trasy dla ozobotów z wykorzystaniem puzzli AR, uczestniczyli w zabawach okołoprogramowych. Utworzona została galeria obrazów z wykorzystaniem kodów QR.

3.Zakodowane obrazy

Nauczyciele z uczniami odkodowywali hasła i obrazy oraz tworzyli własne. Zrobiono wystawę prac i sporą część uczniów zachęcono do kodowania, proszą o więcej:)

W pionie klas 4-8 uczniowie wraz z nauczycielem panem Mariuszem Koniecznym, dodali 8 wydarzeń.

4.Nasz przyjaciel Scratch z uczymy dzieci programować.

Uczniowie klas 5 tworzyli interaktywne historyjki, animacje w środowisku Scratch. Zadania polegały również na przygotowaniu multimedialnego komiksu w środowisku Scratch.

5. Tworzenie gier edukacyjnych w środowisku Scratch.

Uczniowie klas 6 opracowywali najlepszą strategię zgadywania liczby z podanego zakresu kolejnych liczb całkowitych. A klas 7 wykonywali projekt w środowisku Scratch, który polegał na przeprowadzeniu duszka przez labirynt za pomocą klawiszy ze strzałkami.

6. Jak to zrobić w HTML-u i CSS?

Uczniowie klas 8 poznawali strukturę dokumentu html oraz podstawowe znaczniki. Tworzyli (programowali) stronę internetową wykorzystując język html.

 

SP1

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz