„Kostrzyn Pomaga” dla Dębna

20 grudnia 2014 roku w Kostrzynie nad Odrą odbył się Mecz Charytatywny zorganizowany przez Piotra Witkowskiego, Magdalenę Jarek Rogowską, Ewę Kamieniczną i Mateusza Migdała.

Osoby te stworzyły grupę o nazwie „Kostrzyn Pomaga”, która ma na celu pomagać osobom i rodzinom chorym i potrzebującym. Mecz Charytatywny odbył się na hali widowiskowo-sportowej, wzięli w nim udział zawodnicy z „TS Celulozy Kostrzyn” i „TS Celuloza Oldboye i przyjaciele”.
W meczu na zaproszenie piłkarzy wziął udział zawodnik Wisły Kraków, a także 65-krotny reprezentant Polski Dariusz Dudka. Organizatorzy o frekwencję nie musieli się martwić.
Mecz miał na celu zebranie żywności, odzieży, słodyczy i zabawek dla dzieci i rodzin potrzebujących, żeby w święta mogli poczuć się jak każda rodzina, której los był bardziej przychylny.
Na mecz przybyła liczna ilość mieszkańców miasta i okolic, a więc i duża liczba datków została zebrana. W związku z tym organizatorzy postanowili pomóc też innym rodzinom nie tylko z Kostrzyna. Bardzo dużą ilość odzieży i zabawek przekazali do Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Dębnie Dom Dziecka, a paczki z żywnością, słodyczami i zabawkami postanowili przekazać do jednej rodziny z Cychr i 4 rodzin z Dębna.

Poproszono o pomoc koleżankę Panią Renatę Wiącek wolontariuszkę Fundacji Serce na Dłoni o znalezienie rodzin, którym potrzebna jest pomoc i przekazanie im paczek. W Wigilię 2014 otrzymane paczki zostały przekazane wybranym rodzinom z Dębna.
To piękny gest ze strony mieszkańców Kostrzyna. Za okazane serce bardzo dziękujemy.
Radość Świąt jest tym większa, im więcej możemy dać innym.

 

Dodaj komentarz