Myśliwi z Koła "Dzik" pomagają mieszkańcom DPS w Tursku

Około 400 maseczek zostało uszytych przez wolontariuszy z koła łowieckiego "Dzik" w Słońsku wraz z kołem gospodyń wiejskich w Ownicach. Zakupiono i przekazano także kilkaset butelek wody mineralnej dla Domu Pomocy Społecznej w Tursku, gdzie przebywają mieszkańcy w wieku senioralnym oraz niepełnosprawni somatycznie.

Prezenty od koła łowieckiego "Dzik", które posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, przywieźli osobiście prezes koła Franciszek Jamniuk oraz Jacek Pieczonka- członek zarządu i jednocześnie łowczy gospodarczy.

Maseczki oraz wodę od ofiarodawców odebrały osobiście Iwona Madajczak- dyrektor DPS Tursk oraz Elżbieta Sarbicka- kierownik działu opiekuńczo- medycznego.

Obie panie nie ukrywały swojej wdzięczności za podarowane domowi maseczki i wodę. Przy okazji poinformowały, że w porozumieniu z władzami powiatu sulęcińskiego, do którego należy Dom Pomocy Społecznej, przez cały czas dbają o to, by nic nie brakowało mieszkańcom, szczególnie w obenym czasie walki z wirusem.

Myśliwi zdradzili, że myślą o tym, aby zorganizować dla podopiecznych "piknik myśliwski". Czekają tylko na dobre waruki pogodowe i okazję do ustalenia szczegółów z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Dodajmy, że wolontariusze współpracujący z kołem szyją również maseczki, które wraz z płynami dezynfekcyjnymi oraz rękawiczkami jednorazowami trafią do Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.


 

 

 

 

 

Ryszard Waldun

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz