Wcześniaki w „koronie”

Wprowadzony ze względu na sytuację epidemiologiczną zakaz odwiedzin w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. wyjątkowo boleśnie dotknął rodziców wcześniaków (dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży). Aby zapewnić stały kontakt maluszków z ich rodzicami gorzowski szpital wysyła zdjęcia noworodków na skrzynki mailowe opiekunów- mówi Robert Surowiec- wiceprezes lecznicy.

 

- Do tej pory chcąc dowiedzieć się jak radzą sobie ich maluchy rodzice dzwonili na oddział. To jednak wydawała się nam za mało. Wiemy jak ważne jest to, aby rodzice mogli widzieć jak każdego dnia zmieniają się ich dzieci. Stąd pomysł, aby wysyłać rodzicom zdjęcia – mówi lek. med. Marzena Gendera Dudziak – ordynator Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki nad Noworodkiem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - Mamy świadomość, że to nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, ale może w ten sposób chociaż trochę ułatwimy przejście rodzicom tego trudnego okresu izolacji od maluszków.

 

Zdjęcia wcześniaków urodzonych w gorzowskim szpitalu są wykonywane kilka razy w tygodniu. Są wysyłane tylko tym rodzicom, którzy wyrażają na to zgodę i udostępnią szpitalowi swój adres mailowy.Obecnie w części Intensywnej Opieki Medycznej Oddziału Noworodkowego przebywa 6 dzieci. Najmniejsze z nich przy urodzeniu ważyło zaledwie 500 gram- informuje Agnieszka Wiśniewska -rzeczniczka prasowa WSW.

Każdego roku w gorzowskiej lecznicy rodzi się średnio około 200 wcześniaków. W kwietniu 2020 było ich 12.

Brawo dla szpitala za świetny pomysł w dobie wirusa.

 

Ryszard Waldun

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz