Zapraszamy na wakacyjne spacery po Parku

Czasy są wyjątkowe więc i nasze wakacyjne spotkania będą w tym roku inne niż w poprzednich latach. Chcąc ograniczyć kontakt między odwiedzającymi Park przygotowaliśmy specjalne spacery z zadaniami do samodzielnego wykonania.

Tematy spacerów

Aby było ciekawiej zadania na naszych spacerach będą tematyczne!

Zapraszamy na:

  • Spacer z Wodnikiem Szuwarkiem

  • Spacer Zmysłów

  • Spacer Wiedźmina

  • Spacer Kolorów

  • Spacer Szlakiem Skarbów z Mokradeł.

Każdy z nich będzie prowadził inną trasą. Spacery będą miały swoje premiery w kolejnych tygodniach lipca. Będzie można wziąć w nich udział do końca wakacji.

Jak wziąć udział w spacerze?

W spacerze może wziąć udział każdy! Najlepiej z drużyną (rodziną, znajomymi) ale można też przebyć je samemu. Zadania doskonale nadają się do wykonywania z dziećmi.

Mapy spacerów będziemy publikować na naszej stronie internetowej. Na każdej mapie będą zaznaczone miejsca, w których należy szukać zadań ukrytych w terenie. Pierwsze mapy są już dostępne.

Spacer, spacer i co potem? Relacja!

Pierwszym etapem każdego spaceru niech będzie wymyślenie nazwy dla swojej drużyny! A gdy już drużyna ruszy w teren i będzie wykonywać zadania – zachęcamy do zrobienia z tego relacji! Mogą to być zdjęcia z krótkim opisem, rysunki, filmiki – co tylko Wam przyjdzie do głowy.

Wakacyjny konkurs!

Każdą drużynę zachęcamy do przesłania do nas relacji stworzonej na spacerze. Można ją będzie udostępnić na specjalnym wydarzeniu na Parkowym Facebooku lub wysłać do nas mailem na adres edukacja@pnujsciewarty.gov.pl – wtedy my ją tam udostępnimy.

Na początku września spośród zgłoszonych relacji wybierzemy 3, które nam się najbardziej podobają! Czwartego zwycięzcę będziecie mogli wybrać posiadacze konta na Facebooku - zostawiając jak najwięcej reakcji pod wybraną relacją.

Szczegóły spacerów znajdziecie na stronie internetowej Parku Narodowego „Ujście Warty” www.pnujsciewarty.gov.pl

Zapraszamy do zabawy!

 

Dodaj komentarz