Emeryci na koncertach muzyki poważnej

W 2009 r. powołano polsko – niemiecki projekt MOST KULTURY PRZEZ POLSKĘ. Celem projektu jest pokazanie- poprzez imprezy kulturalne i koncerty organizowane w miejscowościach przygranicznych środkowej Odry- wspólnej spuścizny kulturowej po obu stronach rzeki.

Właśnie w ramach tego projektu kostrzyńscy emeryci ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w sierpniu i wrześniu uczestniczyli w czterech koncertach zorganizowanych w miejscowościach przygranicznych.

Wdniu 23 sierpnia kilkudzięcioosobowa grupa naszych seniorów była na koncercie

Pieśni Baroku angielskiego zorganizowanym w pięknym Kompleksie Klasztornym w Neuzelle niopodal Guben. Po koncercie wspólna wymiana doświadczeń przy kawie i słodkościach zorganizowanych przez niemieckich seniorów.

Wdniu 24 sierpnia emeryci byli na koncercie Pieśni Baroku hiszpańskiego w Bad Freienwalde w przygranicznym mieście niemieckim naprzeciw Siekierek.

Wdniu 12 września uczestniczyliśmy w Altfriedland, oddalonym kilkanaście kilometrów od Kostrzyna, w kościele klasztornym Cystersów w koncercie zespołu smyczkowego CONCERTO GROSSO BERLIN. Wysłuchaliśmy pięknie wykonanych utworów Antonia Vivaldiego, Henrego Purcella, Marc Antoina Charpientera, Johanna Fredricha Fasha. Po koncertach naturalnie przy kawce i herbatce wymiana doświadczen.

13 września, tym razem w Polsce, w niewielkim Bieczu nieopodal Gubina wysłuchaliśmy w kościele rzymskokatolickim również zespołu smyczkowego CONCERTO GROSSO BERLIN. Po koncercie miejscowi seniorzy ugościli nas wspaniałym obiadem a także smacznymi, swoiskimi wypiekami. W serdecznej atmosferze opuszczaliśmy tę przyjazną miejscowość.

 

Andrzej Dudkiewicz

Dodaj komentarz