Warto podjąć wyzwanie!

W całej Polsce takich klas będzie zaledwie 16! Umiejętności, które nabędą przyszli absolwenci umożliwią im ciekawą i dobrze płatną pracę. Klasa Cyber Mil to efekt analizy potrzeb Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne"? Cyber Mil z klasą to bez wątpienia inwestycja w przyszłość. Uczniowie oprócz nauki informatyki na bardzo wysokim poziomie poznają zagadnienia m. in. z kryptografii, algorytmiki czy cyberbezpieczeństwa. Znajomość nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa to ważne aspekty w planowaniu swojej przyszłej kariery. - Absolwenci tej profilowanej klasy zdobędą wiedzę i kompetencje z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych. Potrzebujemy takich ludzi w naszych strukturach – powiedział Oficer Wydziału Rekrutacji ppor Przemysław Walczak.

W związku z uruchomieniem procesu naboru uczniów do szkół uczestniczących w Programie "Cyber Mil z klasą", zachęcamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi oraz informacyjnymi na ten temat. Możliwość podjęcia nauki w "Cyber Mil z klasą" daje przyszłym uczniom ogromny prestiż, a same klasy czyni niezwykle elitarnymi, gdyż w programie uczestniczy tylko 16 szkół z całej Polski. Każda z klas liczy od 10 do 15 uczniów. Warto, więc podjąć wyzwanie!!! - podsumował ppor Przemysław Walczak

W województwie lubuskim jedyną szkołą, która została zakwalifikowana do ww. programu jest II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.

Informacje o klasie Cyber Mil znajduje się na stronie internetowej WKU Gorzów Wlkp.

 

red.

Dodaj komentarz