Najlepszy cukiernik

We wtorek, 11 stycznia w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie ponownie odbędzie się wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Przez kilka godzin uczniowie - adepci sztuki cukierniczej będą tworzyć słodkie arcydzieła. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Potęga natury”. Tematyka konkursu obejmuje wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie przedmiotów zawodowych.

W konkursie weźmie udział 8 osób, z czego 6 to uczniowie gorzowskiego „Gastronomika”. Konkurs rozpocznie się o godzinie 8.00 i potrwa do 15.00. Najciekawsza część, czyli finał zmagań ze słodkimi „dziełami” przypadnie na godzinę 13.30/ 14.00.

Gorzowski Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej-Karamać, kształci w zawodzie cukiernika od wielu lat. Jako jedyna szkoła w regionie wystawia zawodników w etapie wojewódzkim turnieju, który odbywa się już od 26 lat.

W ubiegłym roku uczennice ZSG z Gorzowa podczas finału „Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”  we Wrocławiu zajęły I i II miejsce.

Tegoroczny finał również zaplanowano we Wrocławiu w terminie 25-27 kwietnia br. 

Dodaj komentarz