Myśliwi Pomogą Obywatelom Ukrainy

Łowczy Okręgu gorzowskiego Polskiego Związku Łowieckiego Wojciech Pawliszak podjął decyzję, aby zorganizować akcję pomocy naszym sąsiadom cierpiącym na wskutek wojny.

Koordynatorem zorganizowania pomocy został Franciszek Jamniuk- prezes zarządu KŁ” Dzik” w Słońsku.

Prezes koordynator powiedział redakcji, że obecnie trwają spotkania z zarządami Kół Łowieckich funkcjonujących na terenie okręgu gorzowskiego, aby zorientować się, jaka jest możliwość na ich terenie zorganizowania miejsc noclegowych, a także pomocy rzeczowej.

Myśliwi, którzy chcieliby włączyć się w pomoc lub osoby chcące pomóc myśliwym pomagać proszone są o kontakt z koordynatorem; numer telefonu 607 515 155 oraz e-mail biuro@jamniuk.pl w temacie: prezes KŁ”DZIK” Pomoc Ukrainie.

Dodajmy, że prezes KŁ „ Dzik”był pierwszy w regionie gorzowskim PZŁ, który przekonał członków koła, aby przystąpić do Organizacji Pożytku Publicznego(OPP),cała Polska słyszała o ich inicjatywie odbudowy domu dla matki opiekującej się niepełnosprawną córką w miejscowości Ownice w gminie Słońsk. Byli organizatorami Międzynarodowego Dnia Inwalidy, a także wielu bali charytatywnych i akcji pomocy chorym i potrzebującym.

 

Ryszard Waldun

Dodaj komentarz