Sezon rozpoczęty!

W sobotę 7 maja, po dwóch latach przerwy pandemicznej, członkowie Kostrzyńskiego Klubu Żeglarskiego „Delfin” uroczyście rozpoczęli sezon żeglarski w 2022 roku.

 

Majowe wydarzenie tradycyjnie zaczęło się od podniesienia flagi państwowej na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego. Po oficjalnym przemówieniu Komandora Tomasza Chichłowskiego nastąpiło wspólne świętowanie długo oczekiwanego sezonu. Przy grillu i muzyce świetnej kapeli szantowej z Kalisza „Czwarta Wachta” miłośnicy spędzania czasu na wodzie wspominali swoje przygody oraz planowali kolejne wyzwania. Przy okazji należy wspomnieć, że członków „Delfina” każdego roku można spotkać na polskich akwenach oraz europejskich morzach i oceanach. Ponadto Klub regularnie szkoli nowych sympatyków wody, a patent sternika motorowodnego w „Delfinie” uzyskało już ponad 500 osób. „Delfin" powstał w 1968r. z inicjatywy kostrzyńskich wodniaków i dzięki pomocy ówczesnych Kostrzyńskich Zakładów Papierniczych. Dziś Klub zrzesza 60 członków, którzy mają do dyspozycji m. in. łodzie motorowe, żaglówki i kajaki. Ze względu na warunki w sezonie letnim kostrzyńskie żaglówki wodowane są nad jeziorem w Lubniewicach.

Obecnie kostrzyński „Delfin” to piękna tradycja i żywa historia ludzi, dla których woda to sposób na życie i kształtowanie charakteru. Każdego roku władze klubu zachęcają mieszkańców Kostrzyna i okolic do aktywności sportowej na rzekach i jeziorach. Jest też miejscem dla ludzi zainteresowanych nabyciem doświadczenia i większych umiejętności w prowadzeniu łodzi motorowej oraz nabyciem umiejętności żeglarskich. Nie ulega wątpliwości, że dzięki kostrzyńskim wodniakom nasze miasto jest wciąż obecne na mapach szlaków żeglarskich.


 

Dodaj komentarz