Pol’and’Rock 2022 - muzyczna uczta i nie tylko

Pol’and’Rock 2022 tuż, tuż. Na uczestników festiwalu czeka nie tylko ogromna dawka muzycznych wrażeń i sporo pozytywnej energii, ale także moc atrakcji w strefie Pomorza Zachodniego. Strefa stanie się wyjątkowym miejscem do wypoczynku, zabawy, a nawet nauki. Różnorodne aktywności promujące region przygotował Urząd Marszałkowski we współpracy z zachodniopomorskimi firmami, instytucjami i uczelniami. Przestrzeń będzie dostępna od 4 do 6 sierpnia 2022 roku w festiwalowym miasteczku na terenie lotniska Czaplinek - Broczyno.

Pol’and’Rock polubił zachodniopomorską gościnność. W poprzednim roku festiwal odbywał się na lotnisku Makowice – Płoty. Teraz przenosi się na urokliwe Pojezierze Drawskie, w okolice Czaplinka. Zmienia się jedynie lokalizacja, nie zmienia się klimat.

Pomorze Zachodnie jest otwarte, gościnne, przyjazne. Festiwal to zarówno ogromna porcja dobrej muzyki, jak i miejsce na odrobinę relaksu – przyznaje marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Szczególnie polecam skorzystanie z festiwalowej strefy Pomorza Zachodniego. W tej specjalnej przestrzeni dedykowanej uczestnikom imprezy będą wygodne leżaki, miejsce z lawendą, kreatywne zabawy, atrakcyjne gadżety i moc innych atrakcji – dodaje.

Podczas trzech festiwalowych dni strefa Pomorza Zachodniego zaoferuje rozmaite atrakcje. Planowana jest m.in. „bitwa” na balony z farbą, której efektem będzie fluorescencyjny obraz. O poranku będą odbywały się treningi jogi, a wieczorem lekcje salsy. Będą również zajęcia dla młodszych i starszych - kolorowanie, wyklejanie, wyszywanie, programowanie itd. Ciekawie zapowiada się konkurs na najpiękniejszy festiwalowy wianek, tworzenie instrumentów oraz rekwizytów do interaktywnego spektaklu „Magiczny Las”,  malowanie domków dla pszczół czy warsztaty pn. „Klinika Prawa” oraz „Tolerancja”. Szykuje się również wielkie wspólne dzieło - ekologiczny obraz z nawet 10 tysięcy kolorowych nakrętek, który zostanie później przekazany na aukcję WOŚP.

Radosną strefę Pomorza Zachodniego wypełnią energią i pomysłami regionalne firmy Wasted Couture i Mentor, znane m.in. z udziału w projekcie „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne”. 

Podobnie jak w ubiegłym roku - w festiwalowym miasteczku zaprezentują się uczelnie ze Szczecina i Koszalina, zapraszając uczestników Pol’and’Rock do plenerowych laboratoriów, na ciekawe prezentacje oraz pokazy.

28. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Broczyno pod Czaplinkiem. https://polandrockfestival.pl/. Impreza jest niebiletowana. Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne. Ogólnodostępne i darmowe jest również pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp).

Dodaj komentarz