ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWO NUKLEONU

Bardzo dobrze młodzicy Nukleonu rozpoczęli nowy rok, wyraźnie ogrywając zawodników UKS Szczypiorniak Zielona Góra 47 :25. W ligowym spotkaniu, 11 stycznia walcząc na boisku przeciwnika od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania.

Od pierwszych minut na parkiet wyszli najmłodsi i mniej ograni zawodnicy Nukleonu. O dziwo rozpoczęli grę nadzwyczaj dobrze Tylko w pierwszej minucie na tablicy widniał remis 1:1. Siedem kolejnych minut gry i po bardzo płynnych i kombinacyjnych zagraniach w ataku wrzucamy 6 bramek nie tracąc żadnej. W tym czasie zagraliśmy również uważnie w obronie. Nawet jeżeli Szczypiorniak doszedł do pozycji rzutowej , na posterunku był nasz bramkarz. Kolejne minuty nie przynoszą zmian na boisku. Na jedno trafienie przeciwnika odpowiadamy kilkoma. Kiedy w 13 minucie trener bierze czas, schodzimy z boiska wygrywając 11:3. Po skończonym czasie na boisko wychodzi kompletnie inny skład. Grę rozpoczęli zawodnicy bardziej ograni , z większym doświadczeniem, lecz nie do końca przełożyło się to na wynik. Mecz się bardziej wyrównał. Gospodarze zaczęli grać dużo lepiej i pewniej. Przeprowadzili kilka skutecznych zagrań w ataku pozycyjnym zmniejszając rozmiary porażki. Odpowiedzieliśmy bramkami zdobytymi z ataku pozycyjnego jak i szybkiego ustalając wynik do przerwy na 21 do 11.

Po zmianie stron pierwsi trafieniem popisali się gospodarze. Minutę później odpowiedzieliśmy również bramką. I tak przez kolejnych 10 minut na każdą naszą bramkę Szczypiorniak odpowiadał celnym trafieniem. Ostatnie piętnaście minut, to już popis gry z nasze strony i zdecydowana dominacja na boisku. Dominacja zakończona wrzuceniem w ostatnich 5 minutach aż siedmiu bramek z rzędu. Po szybkiej, obfitującej w wiele ciekawych zagrań z obu stron grze odnosimy pewne i wysokie zwycięstwo 47:25.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (5), Ślusarek Patryk , Blatkiewicz Remigiusz (1), Gołuch Bartosz (1), Płowiak Dastin (13), Korman Piotr (5), Filipczyk Hubert (9), Krajnik Wiktor (1), Orawiec Łukasz, Jastrzębski Przemysław (2), Niewinowski Beniamin (4), Korzik Kajetan (1), Górecki Patryk, Kosiorowski Gracjan (2), Burzyński Marcin (2), Radziukiewicz Miłosz (1), trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Z tak zdecydowanego zwycięstwa oczywiście jestem zadowolony. Cieszy mnie fakt że wszyscy zawodnicy z pola gry zdobyli bramki. Z każdej pozycji rzutowo byliśmy groźni i skuteczni. W ogóle skuteczność rzutowa drużyny była bardzo wysoka, ponad 80 %. Wiele bramek zdobyliśmy po szybkim ataku bądź kontrze. Gramy więc nowoczesną piłkę ręczną. Po raz kolejny okazało się, że na każdej pozycji mamy przynajmniej dwóch wartościowych zawodników. Świadczy to o sile zespołu i dobrze wróży na przyszłość. Jeżeli miałbym mieć jakiekolwiek uwagi to byłyby one związane z grą obronną. Mieliśmy kilka, na szczęście krótkich chwil w obronie gdzie zabrakło koncentracji. Nie mniej jednak mecz bardzo udany i kolejne cenne boiskowe doświadczenie.

Za wydatną pomoc w rozwoju klubu, dziękuję wszystkim sympatykom , sponsorom oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A..”.