NUKLEON WALCZYŁ W GORZOWIE

W sobotę 17 stycznia zespół Nukleonu zmierzył się z faworytem rozgrywek wojewódzkich, drużyną UKS Miś Gorzów. I chociaż przegraliśmy spotkanie 29:21, zagraliśmy swój najlepszy mecz w lidze. Wszystko wskazywało na drużynę z Gorzowa. Grali u siebie, są drużyną zdecydowanie bardziej doświadczoną, grającą w młodziku drugi rok i mają w swoich szeregach obecnych wicemistrzów Polski.

Nasi zawodnicy wyszli do gry bardzo zmotywowani i rozpoczęli mecz znakomicie. Już w trzeciej minucie prowadziliśmy po kombinacyjnej grze 3:0. Gorzów niebezpiecznie atakował ale albo świetnie grała obrona, albo na posterunku był bramkarz. Dopiero kiedy w 4 minucie wykluczenie dwóch minut otrzymał nasz filar obrony Piotrek , przeciwnik zaczął zdobywać bramki. Grając w przewadze rzucili dwie bramki doprowadzając do wyniku 2:3. Kolejnym trafieniem popisali się nasi zawodnicy. Dopiero w 8 minucie gry Gorzów po dwóch bramkach , doprowadził do pierwszego remisu 4:4. W kolejnych minutach graliśmy bramka za bramkę. Tylko że my zdobywaliśmy gole z gry, Gorzów z trzech w kolejności rzucanych karnych. Dopiero w 15 minucie gospodarz po raz pierwszy w meczu uzyskał jednobramkową przewagę. Odpowiedzieliśmy szybką bramką i znowu był remis. I tak do końca pierwszej połowy kiedy na tablicy widniał wynik 10:10. W międzyczasie Piotrek został ukarany drugim wykluczeniem i od 11 minuty grał już niewiele. Nie można było ryzykować trzecim wykluczeniem a w konsekwencji czerwoną kartką. Znacznie ułatwił ten fakt grę drużynie z Gorzowa.

Druga połowa była dla nas o wiele trudniejsza. Doświadczenie przeciwnika wzięło górę. Praktycznie przez pierwszych dziesięć minut przeciwnik zagrał bez błędów uzyskując przewagę siedmiu bramek. Później gra się już wyrównała ale cały czas utrzymywała się różnica siedmiu, ośmiu bramek. Jeszcze na dwie minuty przed końcem zmniejszyliśmy rozmiary porażki do 5 trafień, ale końcówka należała do Gorzowa, który wygrał cały mecz 29:21.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał , Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz , Płowiak Dastin (1), Korman Piotr (4), Filipczyk Hubert (8), Krajnik Wiktor (4), Orawiec Łukasz, Jastrzębski Przemysław (2), Korzik Kajetan , Lasocki Marcin, Orbach Aleksander, Kosiorowski Gracjan (2), Burzyński Marcin , Radziukiewicz Miłosz , trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Każdy kolejny mecz w lidze to kolejny progres drużyny. Mecz z Gorzowem chociaż przez nas przegrany, był naszym najlepszym spotkaniem w rozgrywkach. Pierwsza połowa rewelacyjna. To my stawialiśmy warunki na boisku, grając w każdym elemencie bardzo dobrze. W drugiej części zabrakło nam doświadczenia i trochę zimnej głowy. Do drużyny z Gorzowa , która rok temu była dla nas nieosiągalna jest nam coraz bliżej. Jestem przekonany, że przyjdzie czas kiedy będziemy od nich sportowo lepsi.

Za okazaną pomoc i wsparcie dziękuję wszystkim sympatykom , sponsorom oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A..”.