Burmistrz Kunt w Komitecie Regionów

Andrzej Kunt będzie reprezentował województwo lubuskie w unijnym Komitecie Regionów.

 

Przez najbliższe pięć lat burmistrz Kostrzyna nad Odrą ponownie będzie pełnił funkcję zastępcy jednego z członków polskiej delegacji w Komitecie Regionów.

W rozmowie z Radiem Zachód, Andrzej Kunt przyznał, że cieszy się z tej nominacji, bo udział w posiedzeniach tego organu daje możliwość dokładnego przyjrzenia się, w jaki sposób Unia Europejska prowadzi i planuje politykę regionalną.

Komitet Regionów to organ opiniująco-doradczy, z którym najważniejsze instytucje unijne muszą konsultować swoją politykę oraz tworzone w Brukseli prawo.

Z tego właśnie powodu ważne jest więc, aby mieć tam swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował interesy naszego regionu - mówi Joanna Suchecka, szefowa lubuskiego biura regionalnego w Brukseli.

W Komitecie Regionów zasiada 350 przedstawicieli samorządów lokalnych z wszystkich 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska delegacja liczy 18 członków oraz 16 zastępców.

Pierwszą przedstawicielką województwa lubuskiego w Komitecie Regionów była ówczesna prezydent Zielonej Góry - Bożena Ronowicz. W Komitecie zasiadali też lubuscy marszałkowie - Andrzej Bocheński i Marcin Jabłoński.


Artur Steciąg, Radio Zachód

Dodaj komentarz