Warsztaty Metodyczne

Przeddzień wspaniałego zwycięstwa naszych piłkarzy ręcznych z drużyną Hiszpanii w walce o trzecie miejsce Mistrzostw Świata, UKS Nukleon wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym przeprowadził w Zespole Szkół w Kostrzynie nad Odrą warsztaty metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego. Przez całą sobotę przybliżaliśmy tajniki piłki ręcznej realizując temat szkolenia „Kształtowanie zdolności motorycznych w grach zespołowych na przykładzie piłki ręcznej”.

W warsztatach wzięło udział aż 22 nauczycieli wychowania fizycznego z naszego rejonu. W twórczej i miłej atmosferze dziesięciogodzinne szkolenie przebiegło bardzo sprawnie a jej uczestnicy mogli wzbogacić swój warsztat zawodowy o zagadnienia związane z piłką ręczną. Prowadzący szkolenie trenerzy UKS Nukleon przybliżyli problematykę związaną m. in. z ćwiczeniami kształtującymi zdolność rytmizacji ruchów oraz zdolność orientacji przestrzennej; zasadami realizacji treningu zdolności kondycyjnych oraz koordynacyjnych; zastosowaniem form zabawowych w nauczaniu piłki ręcznej; atrakcyjnymi metodami nauczania techniki piłki ręcznej w szkole; metodyką nauczania elementów taktycznych w piłce ręcznej oraz wykorzystania zajęć z elementami taktyki do kształtowania współpracy w zespole w myśl zasady „fair play”.

W pierwszej części szkolenia w praktycznych zajęciach wzięli udział najmłodsi zawodnicy klubu, chłopcy z 4 i 5 klasy szkoły podstawowej. Po południu uczniowie gimnazjum, zawodnicy UKS Nukleon występujący w lidze wojewódzkiej w kategorii młodzik. Dzięki temu przedstawiliśmy dla nauczycieli szereg propozycji do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach, dzieląc się swoim doświadczeniem zdobytym w pracy w klubie.

Jestem bardzo zadowolony, że wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym mogliśmy przeprowadzić właśnie w Kostrzynie nad Odrą warsztaty metodyczne promujące piłkę ręczną. Tym bardziej, że otrzymałem wiele pochlebnych opinii na temat zrealizowanego przez nas szkolenia. Jeżeli nasze propozycje zostaną przez nauczycieli wprowadzone do lekcji wychowania fizycznego a piłka ręczna będzie się sukcesywnie rozwijać , będzie to dla nas powód do zadowolenia i dumy powiedział Prezes UKS NUKLEON, Marek Zatylny.


 


 

Dodaj komentarz