Wygrana Nukleonu

Po dłuższej przerwie w rozgrywkach, młodzicy UKS Nukleon rozegrali mecz ligowy z drużyną UKS Szczypiorniak Zielona Góra. 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół po ciekawym spotkaniu rozstrzygnęliśmy mecz na swoją korzyść, wygrywając 27:21.

Początek meczu to uważna gra z naszej strony, szczególnie w obronie i trzy kolejno zdobyte bramki. Dopiero w 5 minucie przeciwnik zdołał pokonać naszego bramkarza. Następne minuty gry nic na boisku nie zmieniły. Cały czas kontrolowaliśmy grę uzyskując coraz większą przewagę. Pierwsze bramki rzuciliśmy ze skrzydeł, później możliwościami strzeleckimi popisywali się rozgrywający. Na dwie, trzy nasze bramki, Szczypiorniak odpowiadał jednym trafieniem. Pod koniec pierwszej połowy gra się wyrównała, ale to my schodziliśmy na przerwę przy korzystnym wyniku 16:9.

Druga odsłona rozpoczęła się dla nas źle. Dosyć łatwa pierwsza połowa uśpiła naszych zawodników , którzy zaczęli popełniać proste błędy. Słaba gra w obronie i brak skuteczności w ataku spowodowała że to goście przez 5 minut zdobyli 4 bramki nie tracąc żadnej. W ten sposób zawodnicy Szczypiorniaka zmniejszyli niekorzystny dla siebie wynik do 16:13. Dopiero po wziętym czasie przez trenera i zmianach w składzie zdołaliśmy w 31 minucie gry zdobyć bramkę. I chociaż gra się wyrównała to nadal brakowało w naszym zespole płynności gry i właściwej koncentracji. Niebezpiecznie zrobiło się w 38 minucie kiedy przeciwnik zbliżył się na dwie bramki doprowadzając do wyniku 20:18. I wtedy nasza drużyna odzyskała swoją wartość. Zaczęliśmy grać uważnie i z pełnym poświęceniem. Dzięki temu wyprowadziliśmy kilka kontrataków i przez 6 minut wrzuciliśmy pięć bramek nie tracąc żadnej. Nawet grając w osłabieniu to my zdobywaliśmy bramki. Dzięki takiemu zwrotowi sytuacji na boisku , do końca meczu mogliśmy spokojnie kontrolować przebieg spotkania , które zakończyło się naszym zwycięstwem 27:21.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał , Ślusarek Patryk, Krysiński Szymon, Gołuch Bartosz (1), Płowiak Dastin (6), Orbach Aleksander (3), Filipczyk Hubert (6), Krajnik Wiktor (1), Jastrzębski Przemysław , Niewinowski Beniamin (4), Korzik Kajetan, Lasocki Marcin, Kosiorowski Gracjan (5), Burzyński Marcin , Kandalski Kacper (1), Górecki Patryk, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Mecz o dwóch obliczach. Najpierw konsekwentna gra , szczególnie w obronie i pełna kontrola tego co się działo na boisku, później wszystko się zmieniło. Druga połowa to brak koncentracji i pomysłu na grę. Dobrze, że drużyna się w końcu pozbierała i pokazała swój charakter, szczególnie kiedy pod koniec meczu grała dwukrotnie w osłabieniu. Kolejny mecz i kolejne zdobyte doświadczenie dla mojej drużyny i dla mnie”.