Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2015

Za nami Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, odbył się 3 marca 2015 roku w Zielonej Górze. W tym roku nietypowo, bo w Zielonej Górze, ale mam nadzieję, że w roku przyszłym powróci do Kamienia Małego.

Olimpiada jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, praktycznej i teoretycznej. Młodzi producenci i uczniowie poprzez takie kontakty mogą wzbogacić swoje umiejętności zawodowe, co myślę, że w pełni się udało.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy byli najlepsi w eliminacjach szkolnych, a które odbyły się 23 stycznia 2015 roku. Do tej grupy należeli: Dawid Żmuda-Trzebiatowski, Grzegorz Hanczyn, Marcin Mastalerczuk, Patryk Rawlik, Jakub Binek, Katarzyna Śniadała, Marcin Czerniecki, Michał Jakubowski, Erwin Solski i Mariusz Koncik.

Finał Wojewódzki składał się z dwóch części: testu i odpowiedzi ustnych na wylosowane pytania. Po części testowej do ścisłej rozgrywki awansowało 10 najlepszych producentów, w tym gronie znalazło się pięciu naszych uczniów. Część druga, to losowanie pytań o różnym stopniu trudności i poradzenie sobie z odpowiedziami za niekiedy zaskakujące kwestie oraz rozpoznawanie rodzajów kasz przygotowanych przez organizatorów.

Efekt końcowy tegorocznego Finału Wojewódzkiego był sukcesem naszej szkoły, gdyż zajęliśmy wysokie miejsca, a mianowicie:

  1. Michał Hładki ( nasz absolwent, a obecnie rolnik )

  2. Patryk Rawlik – klasa III TA

  3. Grzegorz Hanczyn – klasa III TA

  4. Dawid Żmuda- Trzebiatowski – klasa III TA

………………………………………….

8. Erwin Solski – klasa II TR

9. Marcin Mastalerczuk – klasa II TR

 

Dodam, że pierwsza piątka z tego finału będzie uczestniczyć w Finale Krajowym, który odbędzie się podczas XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach. Trzymam kciuki za naszych reprezentantów.

Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy uczestniczyli w eliminacjach szkolnych i finale wojewódzkim, a także zachęcam do udziału w kolejnych konkursach i olimpiadach.

DK

Dodaj komentarz