Radny pomaga

Pan Jeremi Filuś w całości opłacił autokar, który przewiózł dzieci do Poznania na mecz Lech Poznań – Legia Warszawa 22.03.2015.

W obecności 41545 widzów byliśmy świadkami Wielkiego Święta w Poznaniu, gdzie Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:1! Na niedzielne „Derby Polski” wybraliśmy się 70-cio osobową grupą, 63 dzieci i 7 opiekunów.

Dzieci UKS „Czwórka” Kostrzyn oraz uczniowie od 4 lat regularnie reprezentują SP 4 Kostrzyn na meczach piłkarskich w Poznaniu kibicując tamtejszemu Lechowi. Młodzi kibice kolejorza po raz pierwszy w sektorze dziecięcym na stadionie przy ul. Bułgarskiej byli w marcu 2011r podczas meczu z Jagiellonią Białystok. Od tamtej pory grupa opuściła zaledwie kilkanaście z około 80 meczy ligowych i pucharowych. Znajduje się tam specjalny sektor dziecięcy przeznaczony wyłącznie dla zorganizowanych grup szkolnych, przedszkoli, oraz domów dziecka. Bilety dla tych grup są bezpłatne za wyjątkiem pojedynków z Legią Warszawa.

Następcy Grzegorza Wojtkowiaka.

Nie wszyscy kibice zapewnie wiedza, że piłkarzem Lecha był Grzegorz Wojtkowiak, uczeń SP4 Kostrzyn w latach 1991/98 który bronił barw „Kolejorza” w latach 2006/2012 a w sezonie 2011/2012 mając opaskę kapitana drużyny. Koszulka popularnego „Dyzia” jest jedną z trzech, która wisi na szkolnym korytarzu. Obok niej można tam również zobaczyć koszulki Semira Stilića i Artioma Rudneva. Gadżety te przekazali dzieciom po meczach zawodnicy, którzy w ten sposób podziękowali młodym fanom za doping i wsparcie.

 

Tak się buduje przywiązanie do klubu

Głównym organizatorem wyjazdów jest pan Damian Wiszniewski. - Mecze Lecha sprawiają dzieciakom wielką radość. Jest to okazja do zobaczenia na żywo piłkarzy grających na najwyższym poziomie. Zawsze po meczu zawodnicy podchodzą do dzieci, przybijają „piątki” oraz rozdają podpisy. Takie momenty budują przywiązanie do klubu i poczucie tożsamości z nim. Ogromną rolę odgrywają tu również kibice z Kotła – bez nich trybuny wyglądały by szaro, jak w lidze angielskiej. Wspaniałe oprawy, ogłuszający doping czy nawoływanie dzieci do wspólnego kibicowania to elementy, które kazde ligowe starcie czynią ciekawym – mówi pan Damian.

Nagroda za dobre stopnie

Wszyscy uczniowie zgodnie twierdzą że mecze Lecha są formą nagrody za dobre stopnie w szkole. „Lubię jeździć na mecze Lecha Poznań ponieważ jest tam niezapomniany klimat i super atmosfera. Wszyscy zawsze świetnie się bawimy zwłaszcza wtedy gdy Lech strzela gole... Niezapomniane emocje!” - dodaje Fabian Czapłon. Natomiast Kajtek Januszkiewicz wspomina: „Lubię rywalizację z kibicami gości, ich obecność sprawia dodatkowe emocje na trybunach i mobilizuje do chóralnych śpiewów”. Z kolei Marcel Sućko mówi: Na mecze jeżdżę od 1 klasy i zaraziłem się Lechem do tego stopnia że bez wyjazdów nie mógłbym żyć. Wszyscy kibice Lecha są dla mnie jak rodzina”.

 

Zapisy dzieci na mecze Lecha oraz szczegóły wyjazdu pod nr tel. 698 338 384

 

Organizator wyjazdu

Damian Wiszniewski

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz