Pierwszy dzień mistrzostw… .

Zakończył się pierwszy dzień Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców. Dla nas dzień przede wszystkim szczęśliwy. W pierwszym meczu z Chrobrym Głogów przegraliśmy po emocjonującej grze 18:11. Do przerwy przegrywaliśmy 10:8.

Podsumowując mecz w telegraficznym skrócie, wyglądał on następująco. Początek słaby, dużo błędów własnych i po 5 minutach 6:1 dla przeciwnika. Po pierwszym niepewnym okresie zaczęliśmy grać bardzo dobrze doprowadzając do remisu 8:8. Mając przewagę na boisku nie wykorzystaliśmy kilku stuprocentowych sytuacji. Rewelacyjne parady bramkarza Chrobrego trochę nas podłamały stwarzając przewagę psychiczną rywalowi. Ostatnie minuty pierwszej części to dwie zdobyte bramki przeciwnika i nasz niewykorzystany karny. Druga połowa to znowu chwila braku koncentracji i kilka straconych bramek.

Przeciwnik zaskoczył nas grając często dwoma a nawet trzema obrotowymi. Wprowadziło to w naszych szeregach obronnych sporo zamieszania. Dopiero po kilku minutach opanowaliśmy sytuację i wtedy gra się wyrównała. Niestety przewaga bramkowa Głogowa była nie do odrobienia. Mimo porażki nasi chłopcy zasłużyli na duże słowa uznania. Rywalizowali przecież jak równy z równym z renomowanym zespołem .

A teraz dobra informacja. Mimo że przegraliśmy pierwszy mecz jesteśmy już w szesnastce najlepszych zespołów w Polsce. Z naszej grupie wycofała się drużyna z Krakowa i tym samym awansowaliśmy do szesnastki z drugiego miejsca w grupie. Jutro mamy przerwę w meczach i wieczorem losowanie par do gier systemem pucharowym. Przerwę poświęcimy na trening przygotowujący nas do kolejnego spotkania.

Dzisiaj uczestniczyliśmy również w ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski. Było bardzo uroczyście i miło. Pozdrowienia od całej drużyny dla mieszkańców Kostrzyna .