Nukleon walczy o „trzynastkę”

Mistrzostwa Polski młodzika młodszego w piłce ręcznej zbliżają się do końca. Dzisiaj w przedostatnim dniu zmagań odnieśliśmy pewne zwycięstwo 20:11 nad drużyną UKS SP 14 z Przemyśla. Jedynie w pierwszej połowie przeciwnicy zmusili nas do dużego wysiłku grając bardzo szybką piłkę. Dla tak zwrotnej drużyny obowiązek gry w pierwszej połowie systemem "każdy swego" jest dużym atutem. Nie mniej jednak, my również zagraliśmy uważnie i czujnie , wygrywając pierwszą odsłonę 11:8. W drugiej, przy grze w obronie strefą nie daliśmy przeciwnikowi żadnych szans pozwalając im na dorzucenie tylko 3 bramek. Sami wrzuciliśmy ich dziewięć. Ważne, że do zwycięstwa przyczyniła się cała drużyna. Tym bardziej jest to pocieszające, bo aż sześciu z nich to uczniowie czwartych klas. Tak, mamy na mistrzostwach zdecydowanie najmłodszy skład. Bardzo dobrze rokuje to na przyszłość. Jutro, już o 8.30 gramy ostatni mecz o 13 miejsce w Polsce z drużyną UKS Olimp Grodków. Oby trzynastka była dla nas szczęśliwa. Pozdrawiamy kibiców.