Turystyka i rekreacja nad Myślą

Z myślą o społeczności lokalnej, ale również o turystach oraz gościach, którzy chcą aktywnie wypocząć w przepięknej scenerii natury w chwili obecnej Pensjonat Nowy Młyn zrealizował projekt o nazwie ,,Udostępnienie kompleksu turystyczno-relaksacyjnego w miejscowości Namyślin’’. W ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”.

Dzięki projektowi w skład kompleksu turystyczno-relaksacyjnego weszły takie urządzenia i sprzęty jak: Sauna, balia z systemem hydromasażu, wanna jacuzzi, łódka wiosłowa, kajaki, rowery turystyczne, kijki do Nordic walking, wędki oraz leżaki. Kompleks „Nowy Młyn” graniczy z rzeką Myślą oraz posiada bezpośrednie dojście z działki do wody gdzie zbudowane zostało zejście oraz pomost do cumowania kajaków i łodzi. Sprzęt turystyczny i rekreacyjny jest wykorzystywane do pływania po rzece Myśli, która ma bezpośrednie połączenie z Odrą. Ponadto nad brzegiem Myśli panują doskonałe warunki do rekreacji i odpoczynku.

Pensjonat regularnie organizuje imprezy plenerowe, a wspólne ognisko po zakończeniu spływu kajakowego sprawia ogromną satysfakcję dla gości Pensjonatu. Atrakcją ośrodka jest także sąsiedztwo z wciąż działającą XIX wieczną elektrownią wodną.

- Rozwijanie turystyki i rekreacji w naszym kompleksie ma za zadanie propagować atrakcyjne, alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w sposób zdrowy i aktywny oraz niezaprzeczalne walory turystyczne i przyrodnicze samej miejscowości oraz okolicy – powiedziała Dorota Rybińska właścicielka kompleksu „Nowy Młyn”


 


 

 

 

 

 


 


 


 

Dodaj komentarz