Są pieniądze dla byłych pracowników kostrzyńskiego szpitala!

Dziś rano mieliśmy przyjemność rozmawiać z p. Antonim Sołtysem (Radnym Powiatu Gorzowskiego i Członkiem Zarządu Powiatu Gorzowskiego). Informację jakie nam przekazał są rewelacyjne. Powiat Gorzowski uzyskał z Ministerstwa Finansów pieniądze na pokrycie w całości zobowiązań wobec byłych pracowników szpitala w Kostrzynie nad Odrą. Pan Antoni obiecał, że po oficjalnym przekazaniu informacji do opinii publicznej zgodzi się na wywiad, który na pewno zaprezentuję na łamach lipcowego numeru Kostrzyńskiego Flesza.

Długooczekiwaną informację oficjalnie potwierdziła starosta gorzowski – pani Małgorzata Domagała, która dziś specjalnie przyjechała na posiedzenie Rady Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą. Powiat uzyskał pożyczkę rządową w wysokości około 48 mln złotych. Harmonogram spłat kredytu sięga 2044 roku, a jej oprocentowanie wynosi 3%. - Dziękuję przede wszystkim pielęgniarkom, za ponad półroczną cierpliwość. W tym czasie całkowicie się zaangażowaliśmy w załatwienie tej priorytetowej sprawy – powiedziała Małgorzata Domagała.

 

W umowie pożyczkowej spłata zobowiązań dla pracowników kostrzyńskiego szpitala jest zapisana w pierwszej kolejności – wraz z odsetkami (około 7 mln złotych). Całość zadłużonej placówki przekroczyła 110 mln.

Dodaj komentarz