ŚWIĘTO SZKOŁY

3 czerwca w Gimnazjum Nr 2 obchodzono Święto Szkoły. Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości była ,, Europa bez barier językowych’’.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10 apelem na którym, pani dyrektor Grażyna Kłysz przywitała serdecznie zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczność uczniowską. Zgromadzeni mieli możliwość podziwiania pocztów sztandarowych krajów zjednoczonej Europy w strojach ludowych. Po zakończeniu apelu goście obejrzeli pawilony wystawowe ,mieli możliwość skosztowania potraw narodowych przygotowanych przez uczniów i ich rodziców.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości goście udali się na salę gimnastyczną w celu obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez młodzież naszego gimnazjum. Podziwialiśmy występy wokalne i taneczne przygotowane pod kierunkiem p. Agaty Kuzy oraz układ taneczny zaprezentowany przez zespół Quest prowadzony przez p. Ewelinę Kostowiecką.

„Wisienką na torcie ‘’okazało się przedstawienie teatralne przygotowane przez koło teatralne „Agrafka’’ pod kierunkiem p. Danuty Opieli pt. ,,Wehikuł czasu’’.

Publiczność nagrodziła gromkimi brawami artystów i obiecała, iż nie zawiedzie przybywając w nasze gościnne progi na Święto Szkoły za rok.

Przygotowała

Dorota Sytek

Gazeta Kostrzyńska nr 11

 

 

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz