PRACOWNIA ROBOTYKI OTWARTA!

W środę – 24 czerwca – została otwarta PRACOWNIA ROBOTYKI Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą. Pracownia wyposażona jest w cztery zestawy programowalnych klocków LEGO Mindstorms EV3 wraz z licencją wielostanowiskową do ich programowania (zakupione ze środków budżetu Miasta Kostrzyn nad Odrą), cztery komputery stacjonarne (zakupione z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”) oraz trzy i-Pady (wygrane w konkursie „Tablety w Twojej bibliotece”), a także laptop i projektor. Biblioteka będzie dążyć w następnym czasie do sukcesywnej rozbudowy pracowni.


 

W otwarciu pracowni uczestniczyli: Burmistrz Miasta dr Andrzej Kunt, Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki Marzena Brenk-Sułkowska, pracownik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki Monika Lewandowska, instruktor warsztatów Bartłomiej Miszkiel, dyrektor biblioteki Anna Denczew oraz pracownik biblioteki Malwina Smycz.Pierwszym projektem realizowanym w naszej PRACOWNI ROBOTYKI będą „ROBOTY W WAKACJE 2015” – czyli warsztaty konstruowania i programowania robotów w dwóch grupach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Zajęcia będzie prowadził instruktor – inżynier. Każda grupa będzie uczestniczyć w trzech dwugodzinnych warsztatach w ciągu półtora wakacyjnego tygodnia w wybranym terminie.

Uczestnicy będą mieli zapewne mnóstwo pomysłów na skonstruowanie
i zaprogramowanie swoich robotów. Na filmie można zobaczyć jedną
z możliwości:

https://www.youtube.com/watch?v=Mp8Y2yjV4fU

 Lista uczestników dla szkół podstawowych jest już zamknięta wraz z listą rezerwową, ale są jeszcze miejsca dla gimnazjalistów! Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji znajduje się na plakacie.

Warsztaty wakacyjne są tylko wstępem do dalszych zajęć, które będą odbywać się w pracowni. Od września biblioteka będzie kontynuować spotkania. Poinformujemy o nich na naszej stronie pod koniec wakacji.

ww.biblioteka.kostrzyn.pl


 

Dodaj komentarz