Nukleon rozpoczął ligę od wygranej

W sobotę 26 września 2015 roku w hali zespołu Szkól w Kostrzynie nad Odrą drużyna UKS Nukleon w kategorii młodzik rozpoczęła nowy sezon ligowy spotkaniem ze Szczypiorniakiem Zielona Góra. Nasi piłkarze ręczni bardzo udanie „weszli” w sezon odnosząc efektowne zwycięstwo 26:19. Był to mecz walki z obu stron, dostarczając dla zgromadzonych kibiców wiele mocnych wrażeń.

Początek meczu to bramka gości rzucona ze środka rozegrania. Potrzebowaliśmy dwóch minut , żeby doprowadzić do wyrównania. Bramka wyrównująca padła po bardzo dobrze rozegranym ataku pozycyjnym zakończonym świetnym rzutem naszego obrotowego. W czwartej minucie Szczypiorniak zdobył kolejną bramkę w identyczny sposób. Znowu musieliśmy gonić wynik. W szóstej minucie kapitan Nukleonu doprowadził do wyrównania rzutem z dystansu. Po tej bramce nastąpił okres bardzo dobrej gry naszego zespołu. Zagraliśmy bardzo dobrze szczególnie w obronie, której przeciwnik w żaden sposób nie mógł sforsować. Nawet wykonywany przez nich rzut karny nie zmienił wyniku. Nasz bramkarz popisał się świetną interwencją. Przez siedem kolejnych minut zdobyliśmy 5 bramek nie tracąc żadnej. Wynik 7:2 pozwolił nam spokojnie kontrolować grę i powiększać przewagę. I faktycznie w każdym elemencie graliśmy coraz lepiej. Kiedy na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wygrywaliśmy 14:5 nic nie wskazywało na to, że możemy jeszcze mieć jakiekolwiek problemy. I wtedy decyzje sędziów zmieniły obraz gry. Nasza drużyna coraz częściej grała na boisku w osłabieniu. Kiedy w 23 minucie graliśmy w podwójnym osłabieniu, Szczypiorniak dorzucił trzy bramki , zmniejszając naszą przewagę. Tuż przed przerwą popisaliśmy się celnym trafieniem, ustalając wynik do „szatni” na 15:8.

W drugiej połowie meczu gra się wyrównała i zaostrzyła. Na każdą naszą bramkę przeciwnik odpowiadał celnym trafieniem. Znowu często musieliśmy grać w osłabieniu. Sędziowie konsekwentnie wykluczali naszych zawodników na dwie minuty. Nie ułatwiło nam to gry, ale chłopcy nie pozwolili zniwelować wcześniej wywalczonej przewagi. W drugiej połowie obie drużyny rzuciły po 11 bramek, ustalając wynik końcowy na 26:19 .

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (8) , Ślusarek Patryk, Krysiński Szymon, Gołuch Bartosz (2), Płowiak Dastin (6), Orbach Aleksander , Krajnik Wiktor , Jastrzębski Przemysław (3) , Lasocki Marcin , Szeląg Szymon, Korman Piotr (5), Burzyński Krzysztof, Piekutowski Michał, Moczulski Michał, Kotecki Kacper, Radziukiewicz Miłosz (2), trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Mecz o dwóch obliczach. Najpierw konsekwentna gra , szczególnie w obronie i pełna kontrola tego co się działo na boisku, później wszystko się zmieniło. Trochę za sprawą sędziów. Siedem wykluczeń dla drużyny, w tym dwa podwójne na pewno nie ułatwiło nam gry. Pierwszy mecz w lidze jest zawsze trudny. Nie wszyscy wytrzymali presję zawodów, nie pokazując swoich faktycznych umiejętności. Siłą drużyny jest jednak długa ławka rezerwowych i przynajmniej po dwóch wartościowych zawodników na każdej pozycji. Dlatego takie sytuacje nie decydują o końcowym wyniku. Przede wszystkim jestem zadowolony ze zwycięstwa, ale cieszy mnie również fakt, że sprawdziłem wszystkich swoich graczy w różnych ustawieniach. Dziękuję wszystkim moim zawodnikom za ambitną walkę i zostawione serce na boisku”.