Nukleon wciąż niepokonany

Trzeci mecz w lidze i trzecie zwycięstwo. Tym razem zdecydowanie ograliśmy drużynę Spartakusa II z Zielonej Góry. W niedzielę, 15.11.2015r. grając u siebie, od początku przeważaliśmy w każdym elemencie gry, co w efekcie przełożyło się na wysoką wygraną 38:15.

Zanim jednak rozpoczęliśmy zawody, wszyscy zgromadzeni w hali sportowej symboliczną minutą ciszy uczcili bestialsko pomordowanych w zamachu terrorystycznym w Paryżu.

Prezes Nukleonu przywitał licznie zgromadzonych kibiców, zawodników, trenerów, sędziów oraz gości zaproszonych w osobach Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Pana Andrzeja Kunta, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Marka Tatarewicza oraz Radnych Rady Miasta, Pana Piotra Dziekana oraz Pana Michała Kunta.

Pierwsze minuty spotkania to uważna gra obu drużyn szczególnie w obronie. Dopiero w czwartej minucie strzałem z dystansu Bartka Gołucha wyszliśmy na prowadzenie. Bardzo dobra gra naszych chłopaków w obronie powodowała , że przeciwnik tracił piłkę a my wyprowadzaliśmy kontry. W krótkim czasie nasz skrzydłowy Miłosz Radziukiewicz dorzucił dwie bramki z ataku szybkiego, z dystansu natomiast potężnym strzałem pokonał bramkarza Piotrek Korman i w 8 minucie było już 4:0. Co prawda goście odpowiedzieli celnym trafieniem , ale natychmiast tym samym odpowiedział kapitan naszej drużyny, Przemek Jastrzębski. Do 11 minuty Spartakus próbował podjąć równorzędną walkę ale wystarczyło to jedynie na wrzucenie nam trzech bramek. My w tym czasie mieliśmy 6 celnych trafień. I wtedy nastąpił z naszej strony okres bardzo dobrej gry. Praktycznie do końca pierwszej połowy na boisku istniał tylko Nukleon. Cała drużyna zagrała świetnie w obronie, której przeciwnik w żaden sposób nie mógł sforsować. Wręcz rewelacyjnie „trzymał „ cały sektor centralny Olek Orbach któremu dzielnie pomagał kapitan drużyny. Efektem było zdobycie przez gości w ciągu 14 minut tylko jednej bramki i to tuż przed końcem pierwszej połowy. Nasi zawodnicy natomiast zdobywali bramki jak na zawołanie. Kolejno na listę strzelców wpisywali się Michał Papiernik, Dominik Stańczak, Dastin Płowiak, Miłosz Radziukiewicz, Szymon Szeląg, Michał Piekutowski. W sumie rzuciliśmy 14 bramek ustalając wynik do przerwy na 20:4.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od trzech celnych trafień powiększając naszą przewagę. Przeciwnik widząc że nie może się przedrzeć przez sektor centralny próbował grać bardziej kombinacyjnie, wykorzystując skrzydła. W efekcie rzucili nam dwie bramki. W dalszym ciągu to jednak my kontrolowaliśmy przebieg meczu. I było tak do 40 minuty, kiedy na tablicy widniał wynik 32:7. W Ostatnich 10 minutach meczu gra się niespodziewanie wyrównała. W tym czasie Spartakus rzucił nam aż 8 bramek, ustalając końcowy wynik na 38:15.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (9), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz (2), Płowiak Dastin (6), Korman Piotr (5), Jastrzębski Przemysław (6), Radziukiewicz Miłosz (5), Lasocki Marcin, Szeląg Szymon (1), Piekutowski Michał (2), Moczulski Michał, Stańczak Dominik (2), Kotecki Kacper, Orbach Aleksander, Krysiński Szymon, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Założeniem przedmeczowym była uważna gra w obronie. Do 40 minuty obrona była rewelacyjna. Wszyscy wywiązali się ze swoich zadań bardzo dobrze. W konsekwencji takiej gry dużo łatwiej było nam zdobywać bramki. Cieszy mnie fakt wielu bramek zdobytych po szybkim ataku. Atak pozycyjny również funkcjonował dobrze. Niestety zabrakło mojej drużynie koncentracji w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Małym usprawiedliwieniem może być bardzo duża przewaga bramkowa, nie mniej jednak musimy jeszcze nad tym elementem popracować. Cieszy mnie również fakt długiej i wartościowej ławki zmienników. Cała piętnastka zagrała w meczu, wnosząc do niego wiele dobrego. Niestety, z trybun mecz musiał oglądać kontuzjowany Wiktor Krajnik, prawy rozgrywający. Wszyscy w klubie życzymy Wiktorowi powrotu do zdrowia i do drużyny. Jesteś nam potrzebny.

Dziękuję drużynie za twardą walkę na parkiecie i wygranie meczu .

Za wydatną pomoc w rozwój klubu, składam podziękowania na ręce Burmistrza Kostrzyna nad Odrą , Pana Andrzeja Kunta ,oraz dla sponsorów : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.