Kolejne punkty Nukleonu

Czwarty mecz w lidze i czwarta wygrana. Z takim skutkiem drużyna młodzika z Nukleonu radzi sobie z drużynami piłki ręcznej w województwie. Tym razem w sobotę 21.11.2015 r. rozegraliśmy mecz w Świebodzinie z drużyną Zewu. Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu zdecydowanie wygraliśmy 33:17.

Zanim przejdziemy do samego meczu , warto wspomnieć, że sędziami spotkania młodzików była zielonogórska para arbitrów, Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski. Para , która między innymi nie tak dawno tj. 13.10.2015 r. sędziowała w meczu superligi dwóch najlepszych drużyn w kraju, ViVe Kielce : Wisła Płock. Świadomość, że spotkanie sędziują jedni z najlepszych arbitrów w Polsce wpłynęła na młodych zawodników mobilizująco. Mecz był pełen walki, ale przy bezbłędnym sędziowaniu przebiegał w iście sportowej atmosferze.

Obie drużyny do meczu przystąpiły z dużym zaangażowaniem. Chociaż pierwszym celnym trafieniem z dystansu popisał się zawodnik Zewu, nasi chłopcy zaczęli konsekwentnie realizować założenia meczowe. Grając czujnie w obronie zaczęliśmy zdobywać bramki w ataku pozycyjnym. Początek meczu to znakomita dyspozycja strzelecka Przemka Jastrzębskiego, który w ciągu 5 minut zdobył kolejno 4 bramki. Dwie następne dołożył Miłosz Radziukiewicz i w 10 minucie prowadziliśmy już 6:1. Dopiero teraz do głosu doszli gospodarze zdobywając dwie bramki. Michał Papiernik odpowiedział celnym trafieniem , lecz chwilę później to samo zrobił przeciwnik. Przy wyniku 7:4 nastąpił bardzo dobry okres gry naszej drużyny . Do dwudziestej minuty zdobyliśmy 5 bramek tracąc tylko jedną. Na środku rozegrania mądrze grą kierował Dastin Płowiak zdobywając jednocześnie trzy bramki. Dwie kolejne padły łupem skrzydłowych. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy to wyrównana gra i bramka za bramkę. Na przerwę schodziliśmy z korzystnym wynikiem 16:10. Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich wyrównanych minutach pierwszej połowy dwie bramki z rzędu zdobył Michał Moczulski. Były to jego pierwsze bramki w młodziku.

Druga połowa meczu zaczęła się dla nas bardzo dobrze. Przede wszystkim zmieniliśmy grę w ataku. Tak jak w pierwszej części graliśmy głównie atakiem pozycyjnym , tak w drugiej był to zdecydowanie atak szybki. Wynikało to z dwóch powodów. Po pierwsze wzmocniliśmy obronę a po drugie bramkarz Patryk Ślusarek posyłał idealne piłki na „szybki” dosłownie w „punkt”. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Przez kolejnych dziesięć minut rzuciliśmy osiem bramek tracąc zaledwie dwie. W tym okresie szalał nasz skrzydłowy Miłosz Radziukiewicz rzucając bramki po bezpośrednich podaniach od bramkarza. Zawodnicy Zewu dopiero po dziesięciu minutach naszej dominacji próbowali opanować sytuację na boisku, ale wystarczyło to na zdobycie przez nich do końca meczu jedynie 6 bramek. W naszej drużynie na listę strzelców wpisali się kolejno Bartek Gołuch, Dominik Stańczak, Szymon Szeląg, Michał Papiernik, Przemek Jastrzębski. W sumie zdobyli 8 bramek ustalając wynik końcowy na 33:17.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (4), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz (1), Płowiak Dastin (6), Jastrzębski Przemysław (7), Radziukiewicz Miłosz (10), Lasocki Marcin, Szeląg Szymon (1), Piekutowski Michał , Moczulski Michał (2), Stańczak Dominik (2), Kotecki Kacper, Orbach Aleksander, Krysiński Szymon, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Z przebiegu meczu jestem zadowolony. Graliśmy mecz na wyjeździe z drużyną , która do tej pory w czterech meczach ligowych, tylko raz przegrała. Na domiar złego zabrakło w drużynie dwóch ważnych zawodników. Na szczęście mamy w zespole zawodników na tyle wartościowych, że taka absencja nie obniża wartości drużyny. Cieszę się, że gramy coraz lepiej w obronie. Ustrzegliśmy się też długich przestojów. Bardzo dobrze spisali się w meczu dwaj bramkarze. Trochę z konieczności całą pierwszą połowę bronił Marcin Lasocki i poradził sobie bardzo dobrze. W drugiej między słupkami stanął Patryk Ślusarek i oprócz pewnej obrony, rewelacyjnie wyprowadzał szybkie ataki. Jednym słowem są powody do optymizmu i taki drużyny nie opuszcza.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.