Mini żużel w Kostrzynie

6 grudnia w Kostrzynie odbył się międzynarodowy turniej mini żużla. Na pełnowymiarowym torze rywalizowało kilkunastu zawodników z Polski, Czech, Niemiec oraz Dani. Prace nad przygotowaniem specjalnego toru trwały od początku września, zlokalizowany jest przy ulicy Piaskowej na osiedlu Szumiłowo.


 

Mikołajkowy turniej odbył się dzięki ciężkiej pracy kostrzyńskich miłośników czarnego sportu. Pełnowymiarowy tor powstał na prywatnym terenie, dzięki zaangażowaniu kilkunastu osób, które przeznaczyli własne środki i czas na budowę toru. Organizatorem mikołajkowego turnieju był Piotr Lewandowski oraz Emil Matoga. Na zawodny przyjechali zawodnicy z gdańskiej szkółki mini żużlowej, z Wawrowa, z Niemiec, z Czech oraz z Danii. Imprezę poprowadził Paweł Parys (trener maluchów z Wawrowa). Odwiedził nas również Paweł Hlib, którego syn brał udział w turnieju, a on sam na koniec zaprezentował nam jazdę na 500 ccm.

W czasie turnieju dzieci mogły skorzystać z przejażdżki na dużych quadach. Po turnieju odbył się paintball. Wszystko podczas imprezy było darmowe. Nie zabrakło też dwóch mikołajów, którzy roznosili słodycze, osobliwej grochówki i kiełbasek z ogniska. Organizatorzy na kostrzyńskim torze do mini żużla zamierzają w przyszłym roku organizować cykliczne zawody i stworzyć szkółkę mini żużla.

Na podium w kategorii 50 ccm stanął: Kacper Król (Gdańsk) Bartosz Lewandowski (Gdańsk) oraz Adam Niejeschleba. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki.


 

red.

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz