Mikołaj z klasą

W połowie stycznia zaczynają się ferie. Przed nami zakończenie semestru   i wystawienie ocen semestralnych. Przed tym gorącym okresem warto zrelaksować się i nabrać głębokiego oddechu by wyniki były jak najlepsze.

Nabraniu sił towarzyszy okres przedświąteczny. Bo szkoła to nie tylko sprawdziany, „słupki” i testy. W Gimnazjum nr 1 dbamy również o wychowanie. Poszanowanie tradycji, kultury, zatrzymanie się, zadumę nad otaczającym pędzącym światem. Przed zbliżającymi się świętami uczniowie na zajęciach artystycznych, plastyce wykonują ozdoby choinkowe. Na muzyce śpiewają kolędy. Na przedmiotach humanistycznych dyskutują o roli świąt Bożego Narodzenia w kulturze narodu.

Wynikiem przygotowań do świąt był też konkurs klasowy na najoryginalniejszą choinkę. Pomysły uczniów przerosły oczekiwania organizatorów – Samorządu Uczniowskiego. Każda praca była wyjątkowa, oryginalna. A wykonująca ją młodzież (jak sami mówią) miała okazję do integracji, dyskusji, ścierania koncepcji, by zrobić coś wspólnie i samodzielnie. Nie pod dyktando nauczycieli.

Teraz już czas na prezenty pod tymi choinkami. Robimy je w klasach, układamy pod choinką, by w poniedziałek o godz. 16.00 spotkać się na klasowych wigiliach i zerknąć cóż wyjątkowego przyniósł nam Mikołaj – czyli kolega, koleżanka z klasy.

Wyjątkowych, wymarzonych prezentów, spokojnych świąt wszystkim naszym przyjaciołom: małym i dużym, obecnym, byłym i przyszłym gimnazjalistom życzą uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna nad Odrą.

M. Konieczny

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz